Протекоа поважни детали за Xiaomi Redmi Pro

xiaomi - redmi-белешка

Не застануваме меѓу гласините и протекувањата за новите уреди на Xiaomi. Во оваа пригода станува збор за важно протекување во кое се изложени цената на уредот и дел од спецификациите, како што се процесорот или камерата.

Овој нов Xiaomi Redmi Pro ќе биде претставен оваа среда, 27 јули и вистината е дека нејзината цена се чини дека е малку над претходниот модел на кинеската фирма. Haveе мора да бидеме трпеливи и да видиме што е точно во сето ова, но се чини дека конечно ќе имаме зголемување на терминалот.

Според истекувањето, цената би била 224 долари за овој Xiaomi Redmi Pro, оставајќи го терминалот со почетна цена нешто повисока од тековната верзија. Од друга страна, процесорот што ќе се монтира конечно ќе биде MediaTek, поточно моделот Helio X25 со брзина од 2,5GHz како што веќе објавивме во друга претходна гласина. На фотоапаратот на овој уред е можно двојна леќа да е поставена на задната страна, но нема многу специфични податоци за ова.

Накратко, зборуваме за терминал што би бил во средниот опсег на уреди и кој сигурно ќе има дизајн сличен на сегашниот модел на фирмата со метална шасија и завршен со печат Xiaomi, нешто што обично е синоним со добро. Треба да почекате и да видите што е точно во сите овие гласини и особено во цената, но скоро е сигурно дека оваа нова Xiaomi ќе ја види светлината следната среда на презентацијата што ја подготви кинеската фирма.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.