Протекоа слики и спецификации на Huawei Mate 10 Lite

Huawei неодамна го предупреди Apple со прилично навредливо соопштение дека нејзината хегемонија е близу до крај. Замислуваме дека кинеската фирма е сосема сигурна во себе. Пример за добро завршена работа отсекогаш бил Huawei Mate, уред кој е вчитан на врвот на најдобрата технологија на пазарот.

Протекоа првите слики и спецификации за тоа што ќе биде Huawei Mate 10, и вистината е дека е изненадувачки, како што е друштвото на двајца браќа (постари и помлади) во опсегот за кој досега не размислувавме. Да разгледаме подетално.

Huawei одлучи да се приклучи на трендот на FullVision екраните, но на свој начин, без чудни закривувања, тој едноставно се ограничи на тоа што ги прави долните и горните рамки што е можно помали, а реалноста е дека нема ништо лошо. Првите податоци доаѓаат од малиот брат Huawei Mate 10 Lite, кој ќе има екран 5,9 инчи и сооднос од 18: 9 ништо повеќе и ништо помалку. Резолуцијата ќе биде FullHD + поради густината на пикселите и процесорот произведен од Huawei, the Кирин 659.

Ова значи дека се соочуваме со многу висок квалитет на среден опсег, што ќе постави ништо помалку од 4 GB RAM меморија и варијација на Android Oreo 8.0 од моментот на неговото лансирање. Најатрактивната цена, 379 €, Се разбира, Huawei сака да ги врати своите уреди во сите домови со демократизација на технологијата што е доста интересна како што можеме да видиме. Ви го оставивме филтрираното видео за да можете сами да сфатите како изгледа овој телефон што ќе се појави на пазарот со двојна камера, замислувајќи дека наследува функции од неговите претходници. На кратко, Huawei продолжува да се обложува на средниот опсег и оди исклучително добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.