Филтрирани спецификациите на новата Nokia 8

Се соочуваме со новата Nokia и уредите и гласините за опремата што ја подготвија за претстојната недела се нон стоп. Во овој случај, се соочуваме со протекување на еден од theвездените терминали во новата ера на Нокиа, и тоа е така нокиа 8, терминал со името на финската фирма што ќе додаде una pantalla Super AMOLED de 5,7 pulgadas con resolución QHD y una especificaciones realmente interesantes que pasamos a ver tras el salto.

Nokia несомнено ќе се приклучи на трката за овие врвни уреди и се чини дека сакаат да го направат тоа со стил, оттогаш покрај овој скоро 6-инчен екран имаме неколку прилично интересни спецификации:

  • Процесор Qualcomm Snapdragon 821 (може да биде 835 во зависност од акциите)
  • 64 и 128 GB складирање
  • Задна камера од 24 MP и предна камера од 12 MP
  • Андроид 7.0

Она што се издвојува за ова протекување на онлајн продавница е што RAM меморијата што може да ја додаде овој нов терминал не се појавува никаде. Од друга страна, најважните податоци и тоа може да биде она што го прави купувањето или не одлучувањето на овие нови уреди е нивната цена, во овој случај Nokia 8 би се чинело нешто под 470 долари. Оваа цена може да биде реална или не, бидејќи не е нешто официјално прикажано од самата компанија, очигледно е дека ако ова заврши како крајна цена на опремата, тоа би можело да биде многу успешно.

Останува да се види дали сите овие нови уреди ќе бидат претставени на овогодинешниот MWC или дали на крајот ќе направат мал избор на новите терминали што ќе започнат сега во февруари и оние што ќе бидат зачувани за подоцна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.