Протекоа GTA V и нова Zelda како можни starsвезди на Nintendo Switch за E3 2018

Nintendo Префрли

Не е прв пат, ниту се чини дека ќе биде последен пат неколку недели пред најважен настан во светот на видеоигрите Филтриран е список на новости што можат да дојдат од раката на Nintendo, уште една година. Минатата година веќе протече слика со главните новини што би биле презентирани за време на настанот, а оваа година историјата се повторува.

Оваа година се случија три четвртини од истото, како што започна циркулира слика со можни вести што ќе дојдат од Nintendo за својата starвездена конзола, Switch, каде ги наоѓаме GTA V и The Legend of Zelda Skyward Sword Zelda како главни новини, каде ги чекаа великаните од последниве години и многу корисници.

Е3 2018 ќе се одржи во Центарот за конвенции во Лос Анџелес помеѓу 12 и 15 јуни, но како што се случува за време на MWC што се одржува секоја година во Барселона и CES во Лас Вегас, во текот на претходните денови, многумина ќе бидат главните развивачи кои ги најавуваат своите сегашни и идни планови во светот на видео игрите.

Од денес, повеќето програмери веќе ги потврдија датумите на презентацијата, нешто што момците на Нинтендо во моментов го резервираат, иако ако ја погледнеме сликата што протече, можеби тоа е Датумот на објавување за Nintendo News е како што е прикажано на сликата, 12 јуни во 12:00 часот, По Лос Анџелес.

Но, додека компанијата го објавува датумот, на Интернет започна да кружи слика на која наводно можеме да видиме комплетниот список на сите игри што компанијата планира да го претстави за време на овој настан, список каде покрај извонредните GTA V и The Legend of Zelda Skyward Sword Zelda, наоѓаме и други помалку интересни наслови, но подеднакво очекувани од корисниците на оваа конзола.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.