Рендер за тоа како може да протече HTC 11

Неколку месеци разговаравме за идното лансирање на HTC 11, претстојниот предводник на тајванската компанија, за да пробаме дали може да излезе сам од бунарот во кој се наоѓаше во последните години и тоа ја принуди компанијата да затвори некои од своите канцеларии во некои земји како Шпанија и Италија, кои станаа директно зависни од Велика Британија. Најновите вести поврзани со HTC 11, покажуваат дека со овој нов терминал управува Snapdragon 835, најновиот процесор направен во соработка со Qualcomm и Samsung.

Како што можеме да видиме на сликата што ја предводи оваа статија, новиот HTC 11 ќе ни понуди екран практично без странични рамки, покрај тоа што ќе се приклучи кон трендот на двојната камера, обајцата составени од 12 mpx сензори. Внатре, покрај Snapdragon 835, ќе најдеме и 8 GB RAM и до 256 GB внатрешна меморија со батерија што би достигнала 3.700 mAh, 700 повеќе од претходникот во однос на батеријата и двојно поголема RAM меморија.

Предната камера на следниот предводник на HTC ќе има резолуција од 8 mpx, 3 повеќе од HTC 10. Во однос на екранот иОва би било 5,5 инчи без граници на екранот, зголемувајќи се за 0,3 инчи од големината на неговиот претходник. Доколку конечно се потврдат сите овие гласини и HTC го лансира терминалот на пазарот по разумна цена, не како што сме навикнати, веројатно фирмата од Тајван може да крене глава одеднаш.

Презентацијата на овој терминал е закажана за првата половина на следната година, веројатно за месец мај, да се совпадне со лансирањето на HTC 10, модел што беше претставен минатиот мај, кој до денес сеуште е одлична алтернатива во високиот опсег, сè додека не ја земеме предвид преголемата цена што терминалот продолжува да ја има кога е скоро пред да го добие својот наследник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Едуардо Енрике Рамирез Монтањо dijo

    Јас инсистирам HTC да ги отвори можностите нивните телефони да можат да работат во 4g со сите оператори во Латинска Америка. Така, можете целосно да уживате во условите на мобилниот телефон