Некои податоци од Xiaomi Mi Max 2 протекуваат на мрежата

Една од компаниите што нè изненадува оваа година поради недостаток на лансирања е несомнено Xiaomi. Кинеската фирма која имаше низа лансирање дури и превисока за она што е компанија што произведува паметни телефони, запре оваа година и ги задржува лансирањата на почетокот на 2017 година. Она што не запира се гласините за нејзините нови производи и иако е точно дека следниот Xiaomi Mi6 е сè поблизу до презентирање, новиот модел Mi Max 2 Има прилично малку протечени податоци, но сега некои податоци од овој модел на Xiaomi стигнуваат до мрежата.

Означете ја големината на екранот на овој модел Xiaomi Mi Max бидејќи надминува 6 инчи, поточно 6,4 инчи од Full HD панел. Овогодинешниот модел не мора да расте во големина на екранот во принцип, така го очекуваме истиот 6,4-инчен Full HD екран но со некои промени во неговиот внатрешен хардвер сите на подобро.

Во овој случај станува збор за подобар процесор од оној на првата верзија на Mi Max, Qualcomm Snapdragon 660 со осум јадра од 2.2 GHz и GPU на Adreno 506. во принцип гласините за 4 GB - тој ќе има капацитет од 6 GB внатрешна меморија, предна камера од 128 MP и задната од 5 MP со LED блиц. Очигледно оваа Xiaomi ќе додаде верзија на оперативниот систем Android Nougat 12 под слојот за прилагодување MIUI 7.1.1. Во секој случај ова се првите протекувања


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.