ZTE Axon 7 Mini протекува неочекувано

zte-аксон-7

Неодамна, всушност, две недели, ZTE го објави Axon 7 и ние не ја пропуштивме можноста да ви кажам за неговите добри карактеристики по умерена цена. Она што не го очекувавме е дека нејзината верзија Mini е филтрирана толку брзо, но знаете, во Кина вестите летаат, а сликите на Samsung Galaxy Note 7 и iPhone 7 не престанаа да протекуваат, така што ZTE не може да биде помалку. Веќе ги имаме сите детали за Axon 7 Mini и не ја пропуштивме можноста да ги донесеме, како и секогаш. Проблемот со „Мини“ верзијата на Axon 7 е што единственото нешто што е мало во тоа е името.

Брз преглед на големиот брат, ZTE Axon има 5,5-инчен екран во QHD резолуција, заедно со Qualcomm Snapdragon 820 процесор, придружуван од 4 GB RAM и 20 MP камера со фокусна бленда од 1.8 in. На задната страна, и предна камера од 8MP за правење селфи. Цената, ладење, само 399 € на европскиот пазар.

ZTE Axon 7 Mini, пак, паѓа малку, но не многу. Процесорот ќе биде Qualcomm Snapdragon 617, вообичаен во средниот опсег, придружен со 3 GB RAM меморија. Екранот не станува премногу мал, ниту инч, всушност не половина, ќе биде 5,2 инчи со резолуција Целосна HD наместо QHD. Задната камера е намалена на 16 MP во меѓувреме предната останува како што е. Батеријата, нешто доста важно денес, од 2,705 mAh.

Засега немаме новости за цената, но замислуваме дека ќе има околу 280 евра приближно, и ќе стане многу важен среден опсег, особено ако го одржува дизајнот на ZTE Axon 7 добро, кој е прилично убав и вграден во благородни материјали. Ниту го знаеме датумот на објавување, но знаеме дека тој ќе пристигне прво во Соединетите Американски Држави, а потоа и во Европа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.