Конечно, со LG G6 ќе управува Snapdragon 821

LG G6

Кога не се производителите самите тие што прават погрешно, надворешните елементи се штетни на движењата на компаниите. Зборувам за LG и HTC. Пред неколку недели започна да кружи гласина во која се вели дека Samsung со Galaxy S8 може да биде единствениот уред кој првично се појави на пазарот со новиот Snapdragon 835, најновиот од Qualcomm. Малку по малку, и со изминување на деновите, не се чинеше дека и LG со G6 и HTC со својот следен предводник требаше да си дадат оставка, користејќи го Snapdragon 821 и ако може да го користи најновиот модел Snapdragon. Но не. Beе биде дека не.

По многу гласини, да да, да не, на крајот штотуку беше официјално потврдено, дека новиот Со LG G6 нема да управува Snapdragon 835, и потврдено е дека за жал ќе мора да го искористите Snapdragon 821, според сликата што можете да ја видите подолу, каде што гледаме како кодот на процесорот што ќе го интегрира G6 одговара на Snapdragon 821.

Оваа слика исто така го потврдува тоа Новиот G6 на LG би бил отпорен на вода и прашина, без наведување на видот на заштитата. Покрај тоа, тој би ни понудил и сензор за отпечатоци од задниот дел на уредот, а големината на екранот би достигнала 5,7 инчи.

Веројатно LG би бил свесен за овој проблем пред да го дизајнира овој телефон, но носење на нов модел на пазарот како предводник со процесор кој е на пазарот веќе подолго време, мислам дека не беше во нивните планови, но потребно е да се продолжи на пазарот со нов висок -крај на терминалот во светот на телефонијата.

Единствената добра работа за корисниците кои не се свесни дали нивниот паметен телефон ја има најновата од најновите е тоа. LG може да го лансира G6 по многу интересна цена, што може да вреди да се продаде добар број телефони, нешто што компанијата не е навикнато и помалку со својот предводник, иако овој пат беше без кофеин.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хектор Луис Хернандез Ториеерте dijo

    Се надевам дека со 821 ќе биде поевтино ... мора да има некоја предност затоа што со процесор од лани ....... Се надевам дека е ефтино.