Протече видео од огромниот HTC U11 Plus

Вестите, протекувањето и видеата се појавуваат на мрежата како пожар и во овој случај и покрај фактот дека овие два нови уреди HTC U11 Plus и HTC U11 Life се блиску до презентирање, можеме да видиме видео во кое можеме да видиме неколку важни детали за овие два нови паметни телефони.

Новите модели додаваат голем екран и неколку детали што треба да ги истакнеме како што е случај на моделот HTC U11 Plus кој додава потполно проucирна обвивка на задниот панел. Од друга страна, важно е да се напомене дека протекувањето зборува за многу добра автономија во овие тимови. 

Во случај на моделот Екранот HTC U11 Plus е 6 инчи со една 2880 x 1440 пиксели резолуција и сооднос 18: 9, што го прави фаблет. Во случајот на HTC U11 Life, нуди многу повеќе содржина од 5,2 инчи. И двата модели се важни за фирмата бидејќи се очекува да можат да се натпреваруваат во продажба со новите Google Pixel 2, Samsung Galaxy S8, LG и секако новите модели на iPhone.

Практично видео со следниот HTC U11 Plus би имало батерија од 4.000 mAh и 128 GB простор, но се зборува за друг модел што треба да се одреди во однос на внатрешната меморија. Двајцата ќе го додадат Edge Sense што ви овозможува да комуницирате со уредот со притискање на страните, а во случајот на моделот Life, ќе најдеме батерија од 2600 mAh, 3BG RAM и 32 GB простор со microSD. Ова е видеото кое протече на мрежата пред неколку часа и покажувајќи ни ги двата нови уреди со HTC откако беше објавена веста дека Google купи мнозински дел од својата поделба за мобилни телефони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.