Пукање со четворица ранети во канцелариите на Јутјуб во Калифорнија

Канцелариите на Јутјуб штотуку ги посети вооружена жена што посетила предизвикал 4 повреди со различна тежина пред да си го одземе животот во седиштето на ЈуТјуб во Сан Бруно, Калифорнија. Властите негираат дека станува збор за терористички напад и ги разгледуваат причините за ова пукање, кои не сакаа да ги откријат на печатот.

Полицискиот оддел на градот Сан Бруно, лоциран на 20 км од Сан Франциско, отишол во канцелариите откако добил неколку повици од седиштето на ЈуТјуб во кои биле информирани дека слушнале истрели. SWAT целосно ја опколија зградата додека помагаа да се ослободи зградата, а полицијата се грижи за околните згради. Во моментот, и откако помина само еден час од инцидентот, компанијата сè уште нема дадено официјално соопштение.

Гугл се ограничи да потврди дека ќе понуди повеќе информации како што властите ја разјаснуваат ситуацијата и имаат проверени податоци. Во моментов, портпаролот на медицинскиот центар „Стенфорд“ потврдува дека тие добиле неколку повредени, како и Општата болница во Сан Франциско, но без да се проценува состојбата на пациентите или бројот.

Настаните започнаа во 12:30 часот по локално време, во седиштето на Јутјуб, лоцирано на авенијата Цреша 1000 во Сан Бруно, каде што работат повеќе од 1.700 вработени. Некои вработени во компанијата за пребарувач тврдат дека додека некои вработени се забарикадирале во некои канцеларии, други трчале надвор од зградата.

Двајца сведоци тврдат дека истрелите одекнале брзо, како да е автоматско оружје и дека виделе и жена како крвари од едната нога која била пренесена надвор од зградата додека пристигнале првите амбуланти во објектите. Како што одминуваат часовите, ќе бидат познати повеќе детали за овој непријатен настан, а од Актуалидад Гаџет ќе ве информираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)