Samsung Galaxy Buds +, исто шише различни карактеристики

Samsung го прослави своето веќе вообичаено Галаксија неотпакувана во кои можеме да ги видиме вестите, особено на ниво на мобилна телефонија, што јужнокорејската фирма ги подготви за годината. Се повеќе и повеќе далеку од Светскиот мобилен конгрес, Самсунг продолжува да се обложува на сопствени настани каде што може да го привлече вниманието на сите медиуми. Во оваа прилика тие го претставија новиот Galaxy Buds +, TWS слушалки од Samsung кои воопшто не го обновија својот изглед, но добиваат автономија. Ајде да видиме од што се состојат овие слушалки Samsung True Wireless и дали навистина веста вредеше.

Борба за примерна батерија

Бидејќи на ниво на дизајн имаме прилично малку да кажеме, ќе се фокусираме на една од новините на која Самсунг одлучи да и даде поголемо значење. Иако се чини малку, ние откриваме зголемување на батеријата што претставува приближно 40% во однос на претходната верзија, што е малку кажано. За почетниците, случајот за полнење се случува да има 270 mAh додека претходната верзија имаше 250 mAh, Но, онаму каде што наоѓаме најголема разлика е во слушалките, кои имаат по 85 mAh за секој од нив, во споредба со 58 mAh што ги имаа порано.

Сега ќе имаме 22 часа репродукција на музика или 15 часа континуирани повици со Галакси пупки, доколку ја имаме одговорноста за случајот. Theе ни понуди независна автономија на слушалките 11 часа автономија во однос на репродукција на музика и 7,5 часа во однос на разговор на повик. Ова ја надминува автономијата во однос на музичката репродукција на претходната верзија за 5 часа, а за два,2,5 часа автономијата на претходниот модел во однос на претходните повици, несомнено е важен раст на автономијата што ќе биде референца на пазарот.

Не е сè, овие слушалки имаат поефикасно брзо полнење. Во теорија, со само 3 минути полнење преку USB-C кабел ќе можете да добиете до еден час автономија на аудио репродукција (се претпоставува многу помалку во однос на телефонските повици ако земеме предвид дека тој ги користи микрофоните). Не спречуваме дека, како што се очекуваше, овие слушалки продолжуваат да имаат безжично полнење на Qi стандардот, затоа, само со поставување на кутијата на стандарден безжичен полнач ќе можеме да продолжиме да го полниме нашиот уред без никаков проблем.

Повеќе можности за микрофони и повеќе уреди

Една од главните новини на овие Галакси пупки + е дека тие се здобиваат со можности за повеќе уреди, Тоа е, тие ќе се поврзат и ќе се исклучат интелигентно во зависност од најблискиот или најсоодветниот уред во кое било време, една од најинтересните технологии на конкуренцијата (AirPods) и што очигледно недостасува во слушалките од овој опсег Цена. Едноставно можеме да ги избереме преку Bluetooth-делот на предметниот уред за издавање, односно ќе треба само да ги синхронизираме еднаш за да ги искористиме овие карактеристики, новина што има повеќе врска со софтверот Galaxy Buds + отколку со нивниот обновувања.

Она што го имаме и во овие Samsung Galaxy Buds + е нов надворешен микрофон, па сега тие се два микрофона. Главната цел на ова е да се подобри откажувањето на бучавата за време на повиците, што досега беше една од слабите точки на овие претходни пупки на Галакси, а степенот на подобрување со оваа новина останува да се види. Накратко, сега имаме два надворешни микрофона за откажување на бучавата од повик и микрофон за глас, дали конечно тоа ќе го подобри искуството со повик?

Повеќе технички карактеристики

Ние мора да го запомниме тоа за прв пат овие Галакси пупки + имаат целосна интеграција со iOS (iPhone и iPad), и е дека сега во iOS App Store има специфична апликација за конфигурација и употреба на Galaxy Buds +, компатибилноста ќе биде тотално апсолутна, нешто што не се случи со претходните Galaxy Buds, што можеше да се конфигурира само со неговата примена на Андроид, и покрај фактот што тие всушност работеа без проблеми со iOS (iPhone и iPad). Ова ги отвора Galaxy Buds + на тежок пазар, а тоа е дека корисниците на iPhone главно се одлучуваат за AirPods, неоспорен бестселер.

На ниво на поврзаност што го имаме Bluetooth 5.0 како и во претходната верзија, да, со мулти-позитивен канал. Ние исто така се фокусираме на отпорност на пот и вода, каде што тие стагнираат (како во дизајнот) со истиот сертификат како и во претходната верзија, односно имаме IPX2 отпорност. Исто така вреди да се спомене дека сега имаме два звучници Samsung Way Dinamic во секоја слушалка (двојно повеќе од порано), иако и покрај овој детал, Galaxy Buds + ќе ја понуди истата моќност или „јачина на звук“ при слушање музика.

Цена и достапност на Галакси пупки +

Започнуваме со боите, а тоа е дека во овој Самсунг не сакаше да штеди, како тоа да се случи со новиот погон на палетата телефони Галакси со палетата С20. Дефинитивно, овие слушалки ќе можеме да ги набавиме во бела, небесно сина, црвена и црна боја. За разлика од Galaxy S20 кој нема да пристигне во бела или црвена боја. Секако, тие ќе бидат универзално достапни на XNUMX март оваа година, а може да ги добиете и бесплатно со претходна резервација на одредени продажни места.

Што се однесува до цената, ќе најдеме 169 евра цена за лансирање За овие слушалки, иако се сеќаваме дека тие имаат тенденција да паѓаат во цената доста брзо, всушност претходната верзија на Галакси пупки е видена во одредени продажни места за нешто повеќе од 70 евра, па ако размислувате да ги набавите овие слушалки, трпеливоста би бидете добар придружник на патувањето и може да ви помогне да заштедите неколку евра. Секако, Самсунг не сакаше да го „разбие пазарот“ со овие Галакси пупки + и тие сепак се интересни слушалки, но не го привлекуваат премногу генералниот пазар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.