Ниту ракомет, ниту кошарка, Лигата на легендите го исполнува Палау Сант Jordорди

Олстар Барселона ЛОЛ

Она што спортот не го постигна, го прави ЛОЛ. И така се случи, Палау Сант Jordорди во Барселона беше преполн со знамето, како никогаш порано, но поради необичен настан. Вината е во Лигата на легендите, ММОРПГ во модата за многу години. И дали оваа видео игра е една од најпопуларните во гејмерската сцена и исто така придвижува необична сума на луѓе и пари. Лигата на легендите Олстар што се одржуваше во Палау Сант iорди веќе четири дена ги собра најдобрите играчи во светот, а зад нивните навивачи, давајќи добра волја дека еСпортите продираат длабоко во денешното општество.

Во случај да постоеше сомнеж, што не постигнува кошарката или ракометот во Шпанија, се чини дека тоа го постигнуваат електронските спортови, ниту една душа не можеше да се вклопи во Палау Сант iорди овие денови, а тоа е следењето во најригорозните директни од битката LOL Allstar Стана настан што ниту еден играч кој се самопочитуваше не сакаше да го пропушти во градот Барселона. Најдобрите се натпреваруваа во различни модалитети, искористувајќи ја можноста да дадат емисии и лекции во еднаква мерка.

Тешко е да се видат толку многу starsвезди на тастатурата и глувчето собрани на таков простор, покрај тоа, тие сакаа да го земат тоа како партија на натпреварот, за што беше осигурено шоуто и гледачите го направија влезот за секој цент . Тие вибрираа со спектаклот на светла и бои, врескаа и задишаа како да е крајно десно од нивниот фудбалски тим., навивајќи ги како starsвезди што се, и е дека еСпортите се тука да останат.

Никој не сакаше да го пропушти овој важен настан

Олстар Барселона ЛОЛ

Ги видовме xPeke, Faker, Mata и Jankos на дело, дома, и тие беа охрабрени од локалната јавност додека ги воодушевуваа обожавателите на најпопуларниот ММОРПГ во моментот. Четири дена тие приредуваа вистинско шоу, веќе пет и пол часа во кое никој не сакаше да трепне, бидејќи тоа значеше да пропуштиме некое од главните движења што give даваат значење на оваа игра. Немојте да се правите дека го разбирате, ова има студија и огромна количина на часови на игра зад кои нема да ви дозволат да станете брзи во она што овој феномен навистина може да го стори со само ваква вест.

Косплеј и колегата дишеа во текот на целиот настан, и е дека луѓето доаѓаа во Барселона од цела Шпанија, и секако, од целиот свет. Видео игрите се повеќе се движат. Веќе можевме да видиме како Покемон Го мобилизира цела легија корисници на паметни телефони, и тоа е дека видео игрите се присутни во скоро секој настан или електронски уред вреден за неговата сол. На овој начин, професионализацијата во нив стана став скоро подесен како оној на кој било друг спортист.

Олстар Барселона ЛОЛ

Сè уште има такви кои не сакаат да мислат дека видео игрите може да се сметаат за спортски, сепак, еСпорт придвижува суми на пари кои ги надминуваат физичките спортови во многу аспекти, ставајќи се зад франшизите како што се НБА или Премиер лигата. Затоа сакаме внимателно да го следиме еСпортот, бидејќи знаеме дека многу од loversубителите на технологијата и гаџетите се истовремено со видео игрите на денот.

Запомнете дека во Actualidad Gadget ќе можете трајно да бидете информирани за сите новости на потрошувачката електроника и видео игри. Во меѓувреме, Време е да се збогуваме со Лигата на легендите Олстар што се одржува во Барселона, но ќе се видиме подоцна, добриот вкус во устата што ги остави навивачите и организаторите предвидуваат нов настан наскоро на шпанска територија, што не треба да трае повеќе од една година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.