Razer Blade Stealth и Razer Core V2, врвните игри

Откриени деталите за следните Razer Blade Stealth и Razer Core V2

Обожавателите на видеоигри имаат среќа бидејќи неодамна беа претставени новите уреди од една од компаниите што посветуваат најголемо внимание на гејмерскиот сектор ширум светот: Razer.

Таквите облози се однесуваат на а ново издание на Razer Blade Stealth 2017 (подобрена варијанта на претходниот модел) и Razer Core V2, втората генерација на надворешниот графички процесор на брендот.

Стелт со Razer Blade 2017

El Стелт со Razer Blade 2017 е варијанта на четири јадрен на оригиналниот модел кој, овој пат, ќе се појави на пазарот со a Процесор 7-та генерација Intel Core i8550-XNUMXUn и батерија чиј век на траење е продолжен.

Откриени деталите за следните Razer Blade Stealth и Razer Core V2

Во Razer Blade Stealth 2017, кој интегрира 13-инчен екран и квалитет Quad HD + Со резолуција од 3200 x 1800 пиксели, компанијата вклучи а IGZO панел со екран на допир со 100% sRGB боја. Оваа опрема работи со брзина Турбо засилување до 4 GHz што е придружено со 16 GB меморија двојна канална системска меморија, меморија која, според Razer, е наменета да се користи за „екстремно мултитаскинг“.

Мин-Лианг Тан, ко-основач и извршен директор на Razer, рече: „Нашите инженери направија нешто навистина извонредно со новиот Blade Stealth со значително зголемување на моќноста и продолжување на траењето на батеријата. Новиот Blade Stealth е најкомплетниот лаптоп Виндоус што постоиe, и може да се наполни со помош на новиот Razer Core V2.

Razer Core V2

Откриени деталите за следните Razer Blade Stealth и Razer Core V2

El Razer Core V2 е втора генерација на надворешниот графички процесор на брендот, уред кој има можност да работи на графички процесори како серијата GeForce 10 на NVIDIA и серијата Radeon 500 на AMD (со XConnect). Razer Core V2 го напојува графичкиот процесор со a вградено напојување од 500W додека обработувате графика за лаптоп поврзан на Thunderbolt 3 (USB-C).

Razer Core V2 има свој внатрешен контролер со посебни линии за графика и поврзани уреди, четири порти USB 3.0како и сингл Гигабитска порта Етернет. И целиот уред е изработен од прецизен брусен алуминиум ЦПУ.

Razer Blade Stealth 2017 ќе биде достапен веднаш по цена од 1700 долари преку онлајн продавницата Razer во САД, Франција, Канада, Велика Британија и Германија. Razer Core V2 ќе биде „наскоро испорачан“ и ќе чини приближно 500 американски долари, исто така, на интернет продавницата Razer.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.