Volume Scheduler ви овозможува да закажете нивоа на јачина на звук врз основа на времето

Распоредувач на волумен

Таскер е А. од најкорисните апликации што може да се има на Андроид. Благодарение на неговата автоматизација, тоа ни овозможува да извршуваме секакви задачи, така што нашиот паметен телефон ќе го има она што ни треба во одредени периоди од денот. Единственото нешто што се случува е дека може да потрае малку време и мудрост за да се направат некои светкави активности.

Ако не сакаме да губиме време во Tasker, можеме да избереме Scheduler за волумен за да поставиме временски распоред на денот, така што во одредено време автоматски ја прилагодува јачината на звукот од вашиот паметен телефон. Ова ќе ни помогне да избегнеме да ringвониме на тие важни состаноци или да не разбудиме во дремка.

Оваа апликација е исто така достапна од Форумите на XDA во кои инвеститорот започна влез така што можете дури и да советувате одредени аспекти што би можеле да ви бидат корисни за апликацијата.

Распоредувач на волумен се карактеризира со тоа што е прилично лесен за употреба и тоа автоматски ќе ја промени јачината на звукот на ringвонење на вашиот телефон од ниско на високо и обратно. Onlyе треба само да ги внесете нивоата на време и јачина на звук за да имате сè подготвено и да не сте зад вашиот телефон за да го ставите тивок, или да ја зголемите јачината на звукот за да не го пропуштите тој важен повик од клиент.

Се користи a јасен и впечатлив интерфејс Работи совршено без недостаток на перформанси. И, рече, ако го користевте Tasker за да ја извршите таа едноставна функција, Scheduler за волумен е совршено оној што можете да го користите од таа причина.

Го имате на некој начин бесплатно од Google Play Store и за 0,79 € можете да користите некои од неговите одлики, иако од бесплатната опција имате сè што можеби ќе ви треба за да управувате со тој обем на повици или да го замолчите иритирачкиот тон во некои моменти.

Распоредувач на волумен
Распоредувач на волумен
Развивач: Јогеш Дама
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.