Nintendo Classic Mini NES е распродаден и започнуваат шпекулациите

НЕСМини

Во земја во која не губиме време опишувајќи ги „нашите политичари“ како крадци и шпекуланти, и каде што си дозволуваме дури и луксуз да ги критикуваме претседателите на соседните земји, време е да зборуваме уште еднаш за срамната ситуација што произлегува од бунарот -позната како „шпанска пикереска“. Акциите на Nintendo Classic Mini NES ќе беа малку, тоа веќе го знаевме, затоа многумина брзаа да го резервираат своето издание пред неколку месеци во познатата ИГРА. Сепак, дури и компанијата не успеа да ги исполни своите резервации и Амазон недостасува во дело. За сето ова, Се појави пазар на „втора рака“ на кој Nintendo Classic Mini се препродава за скоро двојно поголема од нивната вредност.

И тоа е дека фотографијата што ја круниса оваа статија веќе кажува сè. Шпекулантите не потрошија ниту една секунда во ставањето на конзолите на продажба, многумина дури се пофалат и со билетот за купување, каде што ИГРАТА може јасно да се прочита, па се корисници кои ги искористија своите резервации за да ги препродадат, додека другите корисници кои навистина сакаа да ја играат, loversубителите на видео игри како мене, кои ги гледаат веб-страниците за продажба на конзолата што толку многу копнееја.

Секој терен е добар за деловно работење, но гласините за нискиот фонд на Nintendo Classic Mini NES станаа многу силни, што доведе до тоа шпекулантите да ги земат резервите со единствена намера да заработат малку пари.

Оттука, би сакал да можам да ја искористам рамнотежата во корист на корисниците и да препорачам да не одите на овој тип «карактери». Ако не беше продаден ниту еден, ќе размислеа за тоа следниот пат, но знам дека многу од вас се loversубители на сагата и нема да можете да ја избегнете, затоа, велам # НЕСпекулатори


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мигел Хернандез dijo

  Здраво Гиле.

  Работите имаат важност што им ја дава секоја од нив. Поздрав и благодарност за читањето.

 2.   Родо dijo

  Кој стави пиштол во главата за да го купи не е основна потреба каде се шпекулациите? Драма ако во последно време има многу интернет драма за баба сицилијанка

 3.   заблудите на еден гик dijo

  Каква врска имаат неопходните потреби? Какво срање. Тука она за што се жали е насилниците, кои ја искористуваат секоја можност да профитираат на штета на другите. Дали сакав конзола? И толку многу, но нема да потрошам повеќе од 60 евра. Повеќе од тоа што го немам, ме нервираат насилници кои ги искористуваат другите, без разлика дали се работи за суштински предмети.

 4.   :S dijo

  Изгледа дека сте платени за да го изговорите зборот „шпекулација“. Само затоа што Nintendo разбра погрешно, не значи дека продавачите се виновни. Купувачот е оној што ќе избере дали да го купи или не. Според тоа правило од три, треба да зборувате за iPhone, Apple Watch или iMac, навредливите цени каде што некој ја плаќа марката, а не баш она што вреди, не бидете цинични. Значи, купувањето на Apple Watch 2 за 469 € е нормално? Хахаха. Немате новинарска личност.

  1.    заблудите на еден гик dijo

   Едно е цената утврдена од производителот, без оглед дали е висока или ниска, и друго што се случува. Она што го коментирате нема никаква врска со содржината на статијата.

  2.    Мигел Хернандез dijo

   Според РАЕ, ова е дефиниција за зборот „Спекуларен“:

   Купете добра чија цена се очекува да порасне на краток рок со единствена цел да ја продадете навремено и да остварите профит.

   Така е напишано со тотална новинарска личност. Шпекулација е да не се прави производ и да се продава по цена што ја сакате, тоа се нарекува пазарна вредност.

   Со почит

бул (точно)