Преглед на рачни правосмукалки Holife за рачни прашина

Овој пат имавме можност да тестираме нов гаџет за домот, Рачен правосмукалка Holife безжичен, производ кој за интересна цена од само 59,99 € ни нуди добар резултат на чистење заедно со практичноста да не ви требаат кабли благодарение на неговата внатрешна батерија што ни нуди 30 минути работа. Но, исто така и за да бидете читател на Actualidad Gadget, можете да ја набавите оваа правосмукалка со специјален попуст од 19 € Не се пронајдени производи. Да го разгледаме подетално овој производ и како да го добиеме попустот.

Содржина на пакетот

Веднаш штом ќе ја отвориме кутијата, ги наоѓаме правосмукалката, основата за полнење, 2 филтри за прашина, три комплети на заменливи млазници и четка за чистење. На квалитетот на материјалот и допирот на правосмукалката е доста добар; Напротив, основата за полнење изгледа прилично слаба, тежи многу малку, но ја работи својата работа, а тоа е да ја држи правосмукалката во вертикална положба при полнење.

Дизајнот на производот е прилично убав, минималистички и дава модерен шмек на целиот сет.

Користење на рачна правосмукалка Holife безжична

За 3-4 часа имаме правосмукалка целосно наполнета и подготвена за употреба. Неговиот Внатрешна батерија од 2000 mAh дозволува до 30 минути непрекинато чистење. Ова е повеќе од доволно за она што вообичаено се користи на овој тип уреди бидејќи тие се дизајнирани да чистат многу специфични области како што се софи, столови, автомобил или за чистење на подот, но во многу специфична област во која сте испуштиле нешто .

Тоа е прилично лесен уред со само 1,7 кг тежина. Ова заедно со ергономскиот дизајн го прави многу удобен за употреба и не се заморуваме.

Има 90W номинална моќност и 22W вшмукување, повеќе од доволно за она што ќе ни треба во оваа правосмукалка; Иако во овој момент е потребно да имате неколку брзини за кога не треба да имате максимална моќност и со тоа да го продолжите животот на батеријата донекаде. Иако имајќи предвид дека станува збор за производ помал од 60 €, разбирливо е дека го нема вклучено.

Во листот со податоци можеме да прочитаме дека тој официјално генерира бучава од 78 dB. Според нашата перцепција за време на неговата употреба, тој не е особено тивок уред, туку не е премногу бучно. Да речеме дека тоа е просек од очекувањата во оваа палета на производи.

Чистење на правосмукалка Holife

Откако ќе завршиме со користењето на правосмукалката, време е да го исчистиме за да го оставиме нов до следната употреба. Тоа е многу едноставна задача, само треба да кликнете на копчето на горниот дел од правосмукалката и можете извадете го резервоарот со нежно извлекување. Откако депозитот е одвоен, вие само треба да фрлете ја нечистотијата акумулирана на неа во ѓубре, исчистете го нежно со млака вода и оставете го да се исуши пред да го ставите повторно во правосмукалката.

Како да го купите аспиратот Holife

Рачна правосмукалка Holife безжична се продава на Амазон по цена од 59,99 €, но сега Можете да го набавите со Actualidad Gadget за само 40,99 €. За ова треба да го користите попуст купон Y6522G8L при поставување на нарачката на Амазон. Не се пронајдени производи, користете купон Y6522G8L и набавете ја оваа правосмукалка по најдобра можна цена.

Мислење на уредникот

Рачен правосмукалка Holife безжичен
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
40,99 a 59,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 75%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Добра вредност за парите
 • Многу лесен
 • 30 минути автономија

Contras

 • Само една брзина на трчање
 • Нешто бучно

Галерија со фотографии правосмукалка Holife


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)