Вистински фотографии од новиот Moto Z Play протекуваат на Интернет

мото-з-4

Пред неколку дена веста стигна до мрежата со најавување на TENAA сертификатот за новиот Moto Z Play, со сите спецификации на уредот и сега она што излезе во јавноста се неколку вистински фотографии од терминалот што се очекува за неколку дена официјално . Гледајќи ги сите овие протечени фотографии и информации за уредот, останува да мислиме на тоа наскоро ќе биде официјално претставен, но од официјалниот датум немаме новости.

Ова се некои од протечените фотографии:

Овој нов Moto Z Play има многу елаборат дизајн што нè тера да размислуваме многу за моделот Moto Z. Засега, на предната страна го има тоа квадратно копче што не потсетува на Moto G4, но во принцип, многу наликува на Moto Z. Остатокот од внатрешни спецификации се:

 • 5,5-инчен AMOLED Full HD екран
 • Процесор Snpadragon 625 со брзина од 2GHz
 • Андрено 506 графички процесор
 • 3GB RAM меморија
 • 64 GB внатрешна меморија
 • 16 мегапикселна главна камера и 5 мегапикселна предна камера
 • 3300mAh батерија

Во овој уред, Moto Mods ќе ни овозможат употреба на мноштво додатоци и несомнено е заедно со внимателниот дизајн и цената што може да ги разликува од останатите терминали во оваа палета на уреди. Што се однесува до цената, не се познати ниту точни детали, но гледајќи ги спецификациите и другите детали за овој нов терминал на фирмата, не веруваме дека ќе биде многу повисок од 300 евра. Во секој случај, мора да продолжите да чекате некое време додека не се случи официјалното претставување на терминалот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.