Портрет режимот на iPhone 7 Plus е архитект на најновата насловна страница на популарниот магазин Билборд

Корица на билборд

Со текот на времето, камерите за паметни телефони добиваат квалитет и резолуција, овозможувајќи во многу случаи повеќе да не е потребно да се носи нашата тешка камера за да се добијат квалитетни фотографии. Пристигнувањето на iPhone 7 Плус Исто така, ја засили оваа идеја нудејќи ни нови опции и најинтересни функции.

Еден од нив е познат како режим на портрет, кој последните денови се користи на професионално ниво за да се направи фотографијата што е насловна страница на популарниот магазин Билборд. Сигурно, да не ни кажеа дека сликата е направена со iPhone 7 Plus, малкумина ќе ја реализираа без да забележат разлика со другите слики на другите корици направени со професионални камери.

Фотографијата е направена од Милер Мобли, кој во изјавите за Mashable рече; „Уредникот на фотографии рече нешто како што можете да го снимите следниот капак со iPhone 7 Plus? Никогаш не сум фотографирал [професионално] со iPhone. Тоа беше одлична идеја. Јас секогаш сакам да користам нова технологија и не се плашам, затоа бев воодушевен од предизвикот “.

Без сомнение, предизвикот е надминат и тоа е Сликата има висок квалитет и никој или скоро никој скоро никој не можеше да каже, ако претходно не им беше кажано, дека фотографијата е направена со мобилен уред.

Што мислите за насловната слика на списанието Билборд направена со iPhone 7 Plus?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.