Сега можете да го резервирате новиот Doogee S98 по најдобра цена

Дооге С98

Како што објавивме пред неколку дена, новиот терминал од производителот Doogee, S98, сега е достапен за резервација, терминал кој спаѓа во опсегот на груби терминали, исто така познато како солиден телефон.

За да го прославиме лансирањето на овој нов терминал, ако го купиме меѓу денес и утре овој терминал на Алиекспрес, ќе ги искористиме а попуст од 100 долари на неговата вообичаена цена, која е 339 долари.

Спецификации на Doogee S98

Дооге С98
Процесор MediaTek Helio G96 компатибилен со 4G мрежи
RAM меморија 8 GB LPDDRX4X
Место за складирање 256 GB USF 2.2 и може да се прошири со microSD до 512 GB
Екран 6.3 инчи – FullHD+ резолуција
Резолуција на предната камера 16 пратеник
Задни камери Главна од 64 MP
Ноќно гледање од 20 MP
Широк агол од 8 MP
Batería 6.000 mAh компатибилен со 33W брзо полнење и 15W безжично полнење
Otros NFC – Android 12 – 3 години ажурирања – Сензор за отпечатоци од страна

Што ни нуди Doogee S98

Највпечатлива карактеристика на овој нов терминал е неговиот двоен екран. S98 вклучува дополнителен 1-инчен заден екран (не потсетува на Huawei P50), екран што можеме приспособете за прикажување време, известувања, контрола на репродукција на музика...

Главниот екран од 6,3 инчи има rFull HD+ решение и вклучува заштита од Corning Gorilla Glass.

Doogee S98 е управуван од процесорот Helio G96 од MediaTek, 8-јадрен процесор придружен со 8 GB LPDDR4X RAM и 512 GB простор за складирање UFS 2.2.

Ако зборуваме за камерата, мора да зборуваме и за Главна леќа од 64 MP, камера придружена со а Камера за ноќно гледање од 20 MP со кој можеме да фотографираме во темница и широк агол од 8 MP. Предната камера со резолуција од 16 MP.

Внатре наоѓаме гигантски 6.000 mAh батерија, батерија, батеријата поддржува брзо полнење до 33W. Покрај тоа, поддржува и безжично полнење до 15W.

Вклучува а Чип NFC, се напојува со Android 12 и вклучува 3 години безбедносни и софтверски ажурирања, следејќи ја истата патека како и повеќето производители на Android.

Doogee S98 вклучува воен сертификат MIL-STD-810G, сертификат кој нè уверува во дополнителна отпорност на прашина, вода и удари што обично ги добиваат уредите.

Искористете ја предноста на воведната понуда

Доколку ја искористите воведната понуда на Doogee S98, заштедувате 100 долари од неговата вообичаена цена, што е 339 долари. Доколку некое време размислувате да го обновите вашиот уред, не треба да ја пропуштите оваа можност и да го добиете Doogee S98 за само 239 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.