Резервите на LG G6 веќе изнесуваат 40.000 XNUMX единици

Првите податоци за резервациите на уредите презентирани на Светскиот мобилен конгрес оваа година почнуваат да се објавуваат на мрежата и еден од оние што се чини дека добива добра количина на резервации откако резервациите беа официјално отворени на 2 март е новиот LG G6. Вистината е дека можеме да кажеме дека тоа е интересен уред и многу е во согласност со моменталното време за да може да се натпреварува главно со сегашниот врвен сектор. Во недела на 26, во нејзината официјална презентација, успеавме да оствариме прв контакт со терминалот, неколку часа подоцна отидовме да го видиме на штандот на LG на Светскиот мобилен конгрес и откако го видовме 40.000 единици резервирани во првите часови по MWC, сметаме дека ќе биде успех.

Овој LG несомнено се издвојува по својот 2К дисплеј и според пакетот дизајн, спецификации и софтвер. Вистината е дека ни се чини визуелно спектакуларен уред, како додаток на ова, тој нуди софтвер специјално работен за уредот, како што е можноста да можеме да ги гледаме фотографиите во галеријата или да ги уредуваме додека снимаме повеќе имплементацијата на двојната камера во паметниот телефон, што го прави скок во борбата со врвните уреди и покрај разликите во моделот според земјата на продажба.

За само 4 дена од почетокот на резервациите на овој нов корејски модел, тоа нè тера да помислиме дека овој пат се чинеше дека го погоди ноктот во главата и не веруваме дека LG G5 беше лош уред, едноставно тоа овој нов LG G6 за многумина е вистински предводник И покрај тоа што не можат да го монтираат најновиот процесор на Qualcomm, нешто што не го прават ниту неговите директни ривали, е тоа што Huawei P10 има свој процесор и Sony Xperia XZ Premium - кој ќе го носи - нема да биде достапен до јуни .. .

Се чини дека оваа година LG е еден од брендовите што предизвикува најголемо влијание кај корисниците и заедно со гореспоменатите Huawei P10 и P10 Plus, тие можат да им нанесат голема штета на Јужнокорејците на Samsung, кои се нурнати во сив облак, се надеваат да ја кренат главата со неговата нова Samsung Galaxy S8 кој ќе биде претставен на 29-ти овој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.