Резервирање на Samsung Galaxy Note 7 е можно во некои продавници

Галакси Забелешка 7

Се соочуваме со фаблет кој изгледа многу добро во смисла на перформанси, дизајн и други. Една од добрите вести за овој нов Note 7 за оние корисници кои сакаат Samsung Galaxy Note, е тоа оваа година ако ќе биде достапен за купување глобално, бидејќи претходното издание виде како е недостижен во многу земји, вклучително и во Шпанија.

Па, ако сте од оние корисници кои чекаа да го набават новиот Galaxy Note 7, имате среќа од пред неколку дена Веќе е можно да се направи резервација во некои продавници или големи продавници. И навистина, ако сакате да набавите некој од овие Galaxy Note 7, најдобро е да го резервирате, бидејќи се чини дека акциите на стариот континент се навистина малку.

Самсунг е јасен дека корисниците сакаат белешка и иако е точно тоа не е делумно во однос на распределбата на единиците, тој ја постави машинеријата за да можат продавниците да направат прогноза за продажба и сега е достапна за резервација на главните онлајн продавници и во некои од познатите продавници за електроника.

Се наоѓаме во време кога овој вид на опции за купување под резервација станува популарен во сите фирми и неодамна видовме вести за друг уред што може да се започне да се резервира пред тој официјално да биде лансиран. На кратко, тоа е нешто добро за брендот и за корисникот, бидејќи фирмата обезбедува продажба и бројот на паметни телефони што ги имаат во оптек и корисникот ќе го добие својот терминал токму кога е активиран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберто dijo

    Не е баш вест, бидејќи овој терминал е достапен за резервација од 16 август во познати продавници.