Call of Duty: Modern Warfare Remastered добива огромно ажурирање

Корисниците на Call of Duty: Modern Warfare Remastered добија одлично ажурирање вчера и завчера и ќе можат бесплатно да уживаат до 6 нови мапи, нови режими на игри, награди за играње, па дури и нови карактери. Се соочуваме со најголемото ажурирање што може да го замислиме, можеби едно од најголемите досега видено во Call of Duty. Замисливме дека момците на инвеститорот го имаат тоа во ракав, чекајќи да видат како корисниците одговорија на играта. Значи, бесконечна забава за време на Божиќ придружувана од овој спореден актер кој го освои Оскарот, без сомнение.

Играта нè остава навистина задоволни од набавката, ние темелно го тестиравме и можеме да кажеме дека тоа е FPS на годината, почитувајќи ги растојанијата со Battlefield 1, што е игра најсоодветно и несомнено го зафати Call of Duty: Бесконечна војна. Ова се новите мапи:

 • Блок: Меѓу станбените блокови на комунистичка Русија, интензивни игри и снајперисти од страните.
 • Контодун: Отворете мапа, секој агол може да биде вашата смрт.
 • Гасоводот: уште еднаш Русија, идеална за тимска игра.
 • Шоудон: Мал, брз и избезумен.
 • Штрајк: Град за освојување во пустината, сите видови на оружје.
 • влажни работа: Еден брод, две екипи, време за убиство, внимавајте на залутани куршуми.

Од друга страна, можностите за прилагодување се проширија до бесконечност со новите кожи, градите што ќе ги отвориме и наградите. Сега има смисла да се игра нон-стоп, ќе биде тешко да се најдат две идентични оружја. Ликовите исто така се менуваат, додавајќи женски модели за најмногу гејмери. До последно, Игрите со пиштол и другите класични режими на игри се тука што не може да се пропуштат кога сакаме да играме лежерна игра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   зелено куче dijo

  Повеќе од истото,