Протекоа рендери на Motorola Moto Z3 Play

Серија рендери на новиот Motorola Moto z3 Play протекоа откако пред неколку дена вистинска фотографија на уредот или прототип ја погоди мрежата. Вистината е дека дизајнот на овој нов Мото Z3 Игра Веќе е откриено со овие нови рендери и се очекува екранот да има и 18.9 сооднос покрај дизајнот без изрез.

Овој изрез е нешто важно, бидејќи сега сите се качуваат на бендот „веѓа“ освен Samsung, HTC и малку други, во овој случај Motorola исто така се издвојува од овој изрез и додаде мали промени во дизајнот во споредба со претходниот модел. Ова нема да биде паметен телефон за да се натпреварува со високите опсези, но може да даде доста војна ако го сметаме тоа ќе додаде Android Stock и навистина убав дизајн.

Добар дизајн и добри материјали за производство

Motorola додава во своите уреди дизајн кој е прилично сличен меѓу нив и во овој случај не може да биде помал, иако генерално се додаваат промени. Тоа е прекрасен терминал, кој влегува со поглед и пред сè се чини дека подобрување на производството на материјали со стакло како протагонист.

Во терминал со содржани мерења, ние мора да го искористиме максимумот од просторот што тој ни го нуди, а екранот е основен дел од ова, во овој случај станува збор за уред со мали рамки, додајте ја опцијата за Moto Mods во задниот дел и не можеме да заборавиме сензорот за отпечатоци од страната на уредот.

Ова се очекува Motorola Moto Z3 Play е претставен на 6 јуни, така што тој ден ќе ги видиме сите детали за хардверот и ќе видиме дали тие ќе решат да го пуштат во продажба во нашата земја или ќе мора да почекаме малку. Нема премногу информации за цената и затоа е најдобро да почекате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.