Рик и Морти да се вратат со 70 нови епизоди

Рик и Morty

Еден од креаторите на Рик и Морти неодамна ги вклучи алармите. Бидејќи во изјавата тој изјави дека е можно четвртата сезона никогаш да не ја гледа светлината. Нешто што ги натера следбениците на популарната серија да се грижат за нејзиниот можен крај или откажување. За среќа, ова прашање заврши наскоро, бидејќи веќе знаеме што ќе се случи со серијата.

Бидејќи може да се потврди дека Рик и Морти ќе се вратат со четвртата сезона. Иако не само тоа, туку ќе има уште многу нови поглавја во серијата. Од неговото обновување се 70 нови епизоди. Така, тука се Рик и Морти некое време.

Обновување што претставува огромно олеснување за fansубителите на сериите ширум светот. Од овие недели постоеше голема неизвесност. Бидејќи мај обично е месец во кој се најавуваат откажувања на сите видови серии, без разлика дали се на Интернет или на телевизија. Значи, тие беа клучни недели.

Официјален Рик и Морти

Но, Adult Swim, телевизиската мрежа што ги емитува Рик и Морти, го потврди обновувањето на серијата. Обновување што ќе биде 70 нови епизоди. Се очекува тие да бидат дистрибуирани помеѓу неколку сезони, така ќе траат неколку години. Значи, потврдено е дека ќе има уште околу 100 епизоди од серијата.

Во моментов не е потврдено уште колку сезони серијата ќе продолжи во етерот. Или како овие нови поглавја ќе бидат распределени од оние што се обновиле. Значи, ќе мора да почекаме за повеќе коментари. Или од Adult Swim или од креаторите на Рик и Морти.

Но, за сите следбеници на серијата, вестите се позитивни, има уште долг пат да се заврши серијата. Во моментот, датумот на издавање на истиот не е познат. Значи, се надеваме дека наскоро ќе ги знаеме овие информации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->