Побрзајте ги вашите ДВД-а на MP4 брзо и лесно со WinX DVD Ripper

WinX DVD Ripper

Пред неколку години, кога дигиталните фотоапарати беа вообичаен метод за снимање видеа, а не паметни телефони како што се денес, многумина од нас завршија пренесување на снимени видеа на ДВД да ги задржи подолго и да може да го игра насекаде.

Сепак, бидејќи дигиталните фотоапарати, и за снимање видеа и за фотографирање, исчезнуваат во корист на паметните телефони, многумина се корисници кои не продолжувајте да ги конвертирате вашите снимки во ДВД и тие го чуваат само на нивните хард дискови или услуги за складирање на облаци.

Ако веќе насликате неколку сиви влакна или сте во процес, најверојатно имате не само колекција на ДВД-филмови, туку ќе имате и неколку стари видеа во ДВД-формат, видеа што отсекогаш сте сакале да имате при рака да ги прегледате без да користите ДВД читач, уред кој, за неколку години, се сметаше за нешто од минато.

За разлика од винил, формат кој никогаш не нè напуштил во целост Покрај тоа, во последниве години се врати и втората младост, ДВД-форматот е осуден да исчезне, затоа се препорачува да започнеме да ги пренесуваме нашите видеа на овој медиум во физички формат на дигитален.

Една од најдобрите апликации што моментално се достапни на пазарот за конвертирајте ДВД-а во MP4 или ISO слика  es WinX DVD Ripper. Постојат и други апликации кои исто така вршат ваков тип на конверзија, но разноврсноста што ни ја нуди нема да се најде во ниедна друга. Ако имате какви било прашања во врска со сè што оваа апликација ни нуди, ве поканувам да продолжите да читате.

Добијте лиценца потполно бесплатна

Бесплатно WinX DVD Ripper

Момчињата на WinX DVD Ripper ви дава 500 лиценци секој ден, лиценцира дека дозволете ни да ги користиме сите функции на апликацијата. Единствено, но е дека оваа верзија нема да добива нови надградби.

Зошто треба да го претвориме нашето ДВД во MP4 или ISO слика

WinX DVD Ripper

Резервна копија за складирање каде било

Станува сè покомплицирано најдете ДВД-а во продавниците и како што минуваат годините, тоа ќе биде сè покомплицирано, но исто така и единиците за читање од овој формат, исто така, започнаа да бидат малку добро. Но, не само тоа, физичкиот формат е подложен на оштетување, што доведува до непоправлива загуба на содржината.

Претворете ја нашата содржина во дигитален формат ни овозможува секогаш да го имаме при рака и имаат повеќе резервни копии од иста содржина (особено стари семејни видеа). Видеа во дигитален формат, можеме да ги чуваме на кој било хард диск, да се занимаваме со споделување, услуги за складирање, NAS ... погодност што сигурно не ја уживате во моментов со вашата колекција на семејни филмови и видеа.

Конвертирај ДВД во MP4

WinX DVD Ripper ни овозможува да ги претвориме нашите ДВД-а во MP4 формат, формат компатибилен со сите електронски уреди моментално достапна на пазарот, од паметни телефони до компјутери, како и конзоли од која било генерација.

Копирајте ги вашите ДВД-а на USB

Уживањето во ДВД на нашата телевизија е многу едноставен процес без да имате поврзан ДВД-уред, бидејќи благодарение на WinX DVD Ripper, можеме репродуцирајте ја конвертираната датотека во кој било формат од USB-врската на нашата телевизија.

WinX DVD Ripper ни овозможува да конвертираме ДВД-а во кој било формат што ни е потребен. Не е потребно да се знае кој формат го поддржува уредот дестинација, бидејќи апликацијата ни нуди голем број опции што не водат чекор по чекор за да го спроведеме процесот.

Репродуцирајте ги вашите ДВД-а преку Plex и Kodi

Една од предностите што ни ја нуди библиотеката во дигитален формат е тоа што секогаш можеме да ја имаме при рака, или преку НАС или директно на нашиот хард диск, така што преку Плекс или Коди да можеме репродукција на содржина на кој било уред со овие апликации, дури и ако не се во истата Wi-Fi мрежа.

Зошто WinX DVD Ripper е најдобра опција да направите копии на нашите ДВД-а

WinX DVD Ripper

Претходно, јас коментирав дека решението што го имаме на располагање со WinX DVD Ripper е најдобро во моментот на пазарот и изложив различни причини. Но Зошто е најдобро од сите?

Направете копии од кое било ДВД

WinX ДВД е компатибилно со сите ДВД-а на пазарот, вклучувајќи ги и најновите изданија од кој било регион, но покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да ги повратиме оштетените ДВД-а и оние што имаат грешки при читање.

Идентична копија во ISO формат

Ако не сакате да го конвертирате ДВД во формат MP4, со WinX DVD Ripper можете да направите идентична копија во ISO формат на секогаш имајте ги при рака сите додатоци на ДВД и не само филмот. Копијата во ISO формат е потполно истата што можеме да ја најдеме на физичкото ДВД, без губење на квалитетот.

Најбрзиот од сите

За разлика од другите апликации што ни овозможуваат да ги претвориме нашите ДВД-а во дигитален формат, WinX DVD Ripper ја користи графичката на нашиот уред така процесот е многу побрз (до 47% побрзо од другите апликации) без губење на квалитетот во кое било време.

WinX DVD Ripper, најразновидна апликација

WinX DVD Ripper

  • WinX DVD Ripper е одлична алатка за претворање на нашата библиотека во ДВД формат во дигитален формат MP4, HEVC, MPG, WMV, AVC, AVI, MOV ...
  • Покрај тоа, тоа ни овозможува уредувајте ги ДВД-ата што ги конвертираме за да ја ротираме сликата, да ја отсекуваме, да додаваме преводи, да ги прилагодуваме параметрите на бојата ...
  • Рипувајте ги нашите омилени ДВД-а да играме на нашиот iPhone, iPad, Xbox, PS4… Тоа е многу брзо и лесно со WinX DVD Ripper.

Како да конвертирате ДВД во MP4 / ISO со WinX DVD Ripper

Процесот за претворање на ДВД во MP4 или ISO формат е толку едноставен што се чини неверојатно. Ако имате какви било прашања во врска со процесот на претворање на нашата ДВД колекција во дигитален формат, тогаш ќе ви го покажам следното чекори што треба да се следат за да можете да видите колку е едноставно.

WinX DVD Ripper

Првото нешто што мора да направиме е да го вметнеме ДВД-то за да се претвори во единицата за читање на нашиот компјутер. Апликацијата автоматски ќе ја вчита содржината на дискот и нас сите опции за конверзија што ни ги нуди.

WinX DVD Ripper

Следно, мора да избереме дали сакаме направи резервна копија во ISO формат на ДВД (ДВД бекап) или ако сакаме претворете го во компатибилен формат со уредите Apple, Android, Xbox, PlayStarion. Откако ќе го избереме форматот во кој сакаме да го конвертираме ДВД, кликнете на RUN и почекајте да заврши процесот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.