Робот за чистење Chuwi iLife V7

чистење на робот

На роботи за чистење тие секој ден се почест производ во многу домови во Шпанија. Претходно тие беа полуксузен производ, бидејќи цената на iRobot или Roomba се движеше помеѓу 400 и 800 евра, но денес е можно да се добие робот произведен во Кина за околу 150 евра и со повеќе од интересни карактеристики.

И токму во таа скала на цени е местото каде што Chuwi iLife V7, новиот модел од производителот Chuwi кој е еден од најуспешните продавачи меѓу ефтините асортимани на овој вид уреди. Ако iLife V5 веќе беше модел кој работеше доста добро, со овој нов придобивките се многу блиски до нивните браќа од средна и висока класа. Но, да видиме повеќе детали

Да почнеме со чистење

Chuwi-iLife-V7s-странично

Преку далечинскиот управувач или паметниот телефон можеме стартувајте го роботот и изберете го режимот за чистење. Постојат 4 опции на располагање:

 • Автоматско чистење: ова е нормален режим на работа и оној што ќе го користите во повеќето случаи.
 • Чистење на границите: е посебен режим за чистење каде што се фокусирате на рабовите. Корисно е кога имаме акумулирано нечистотија во овие точки.
 • Чистење на концентрација: роботот врши концентрирано чистење во одредена точка. Тој е суштински режим на чистење за кога имаме особено валкана област и ни треба роботот да се применува подолго од нормалното.
 • Чистење на резервации: ви овозможува да програмирате Chuwi ILIFE V7 да се буди и да застанува во одредено време и ден. Така дозволува

Доколку сакате да имате повеќе детали за тоа како да се справи со роботот тука ве оставаме упатство за употреба на англиски јазик. Како што обично е нормално кај овој вид кинески производи, нема прирачник на шпански јазик.

Првото нешто што не погодува во врска со iLife V7 е малку бучава што ја испушта, тој е еден од најтивки роботи од сите што сме се обиделе и што се цени ако сме дома во исто време кога работи роботот.

чистење на долен робот

Со висина од само 8 сантиметри, V7 е можност да помине под речиси секој предмет Нема проблем. Тешко е 3 килограми, што е малку повисоко од просекот за овој тип на уреди, но вистината е дека се движи доста агилно. Има Батерија на полнење од 2.600 mAh што овозможува автономија од 140 минути. И кога роботот ќе открие дека батеријата е при крај автоматски оди до основата за полнење. Комплетното полнење во основата трае околу 300 минути, но ако сакаме може да го наполниме и роботот директно од влез на напојување со кој можеме да го забрзаме процесот донекаде.

Контролирајте го роботот со вашиот паметен телефон

Големата новина на V7 во однос на постарите модели на Chuwi е тоа може да се контролира со паметен телефон. За да ја преземете апликацијата, само треба да го скенирате QR-кодот што се појавува на самата кутија и тоа е тоа. За сè да работи вашиот паметен телефон мора да има Bluetooth 4.0 и оперативен систем Android 4.3 / iOS 6.0 или понов.

Секако е посебна атракција за loversубителите на паметни телефони, но не нуди никаква дополнителна функционалност во однос на она што можеме да го направиме со традиционалната команда.

Содржина на кутијата Chuwi iLife V7

чистење на содржина-кутија-робот

Доаѓа кутијата Chuwi iLife V7 доста комплетно на ниво на додатоци. Покрај самиот робот, далечинскиот управувач, основата за полнење и полначот за напојување, тој носи и неколку резервни делови како што се филтрите, четката за чистење и топчето, што е многу ценето кога купувате производ од Кина, а потоа добивате резервните делови може да бидат комплицирани во некои случаи. Единственото нешто што ни недостасува е европски адаптер за напојување, кој нè принудува да мора да купиме одделно.

Мислење на уредникот

робот за чистење
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
164,99 a 189,99
 • 80%

 • Chuwi iLife V7
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Употребливост
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 75%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Поени во корист

Добрите

 • Вредност на парите
 • Тивок
 • Добар целокупен квалитет на чистење
 • Дизајн

Поени против

Contras

 • Нема виртуелни бариери
 • Апликација и упатства на кинески јазик
 • Полнач без европски адаптер

Каде да го купите Chuwi iLife V7?

Може да го купите Chuwi iLife V7 токму сега 164,99 € со бесплатна испорака  и испорака за 2-3 дена кликнете овде.

Конечна проценка

Ние сме пред добар робот за чистење кој ја исполнува својата мисија со добри резултати. неговиот вредноста за парите е најдобрата на пазарот и затоа Чуви е една од најпродаваните брендови во светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пепи Калеро dijo

  Дали знаете каква е разликата помеѓу овој и V7S? Благодарам однапред

  1.    новости dijo

   V7-ата има чистење на влажниот џогер и V7-то не.

   поглед,

 2.   Франциско dijo

  работа на контролата на интелигентната роботска правосмукалка ILIFE V7S Pro некој што знае ... благодарам