Сè што треба да знаете за да извршите успешна телефонска преносливост

Преносливост

Изведете преносливост од една телефонска компанија во друга Тоа е нешто што многу корисници го прават од време на време, со цел да пристапат до подобри понуди што ги имаме во моментов, или во однос на услугите или во врска со сметката што ја плаќаме секој месец. Обично не е многу комплициран процес, но важно е да имате неколку работи јасно, така што сè ќе заврши со звучен неуспех.

За сето ова, денес ќе ви понудиме во оваа статија 5 совети за успешна преносливост на телефонот и без да се прават грешки, што не треба да се прават при започнување на процес од ваков тип. Ако размислувате да ја смените вашата телефонска компанија, обрнете големо внимание бидејќи она што денес ќе ви го кажеме е од голем интерес за вас доколку она што го сакате е да се пие без да имате проблеми или проблеми што на крајот може да ве чини неколку евра .

Проверете ги понудите на вашата компанија

Понуди

Пред да започнете со авантурата за промена на компанијата Важно е да ги разгледате понудите што вашата актуелна компанија може да ги има на сила. Во многу наврати, голем дел од корисниците бараат преносливост без претходно да проверат која компанија им нуди во моментот и каде имаат подобри услови на располагање отколку што имаат во моментов.

За да го направите ова, можете да се јавите во одделот за услуги на клиенти на секоја компанија и да ги известите за какви промоции или понуди може да имате на располагање за вас. Можете исто така да дознаете во една од многуте продавници што повеќето оператори имаат тенденција да ги расфрлаат низ секој град.

Исто така е важно секогаш да имате предвид дека цената е нешто навистина важно, но уште поважно е да имате правилна услуга што работи без проблеми. Можеби компанија ќе ви понуди неограничени повици и многу гигабајти за навигација, за скандал цена, но ќе биде бескорисно ако услугата е лоша или ако, на пример, немате покриеност во вашата област.

Не се занесувајте од цена или одредена услуга, кога не е она што ви треба или ќе паднете во главната грешка на корисниците; компулсивната одлука донесена во бегство без размислување.

Конечно, имајте во предвид дека пред да ја напуштите тековната компанија, таа ќе ве повика со веќе започнатиот процес на преносливост за да ви понуди вкусна понуда. Не грижете се дека процесот започна, бидејќи како што ќе објасниме подоцна, секогаш сте на време да ја откажете бараната преносливост.

Земете ги предвид можните обврски за трајност

Пред да започнете да побарате преносливост на друг оператор, потребно е, во сите случаи, да проверите дали немате обврска да останете со вашата сегашна компанија. Искористување на понудата, правење нова регистрација или стекнување мобилен уред со плаќање на рати, може да бидат само некои од причините зошто можете да купите престој.

Во случај да одлучите да одите во друга компанија со важечка обврска, вашата сегашна компанија ќе ви наплати за таа обврска, што во некои случаи може да биде навистина значителна сума. Ако одлучите да одите кај друг телефонски оператор за неколку евра разлика, да мора да платите пермеанс може брзо да ги уништи сите заштеди што сте ги планирале.

Исто така е важно да знаете дека во случај да плаќате за паметен телефон или таблет на рати во вашата актуелна компанија, ова нема да ви овозможи да продолжите да ги плаќате на рати во случај да сакате да извршите преносливост. Ако ја напуштите компанијата на следната добиена фактура, ќе видите како се наплатува целиот износ на терминалот што требаше да го платите. Понекогаш тие дури може да ви наплатат некои такси за управување поврзани со откажување на ратата за исплата на овој терминал.

Внимателно следете ги роковите за преносливост

Рокови за преносливост

Не многу одамна, процесите за преносливост се процесираат за голем број денови и од почетокот на процесот на промена во друга компанија може да траат дури неколку недели се додека не ја имаме достапната линија во новата компанија. Во денешно време потребни се само неколку часа за да ја имаме оперативната линија во новата компанија.

За сето ова многу е важно секогаш внимателно да ги следите роковите за преносливост. Во повеќето случаи, бидејќи новата компанија бара преносливост на линија од старата, треба да поминат 48 часа за да се заклучи процесот, но во некои случаи тоа може да биде уште помалку.

Како корисници, мора да знаеме дека нашата нова компанија ќе ни даде еден ден за промена на линијата како референца, што ќе се вика прозорец за промена. Тој ден ќе биде кога ќе се активира линијата во новата компанија. Сепак, и за разлика од она во што веруваат многу корисници, можноста да се откаже преносливоста завршува само еден ден пред прозорецот за размена во 14:00 часот. во случај на мобилни линии.

Ова е точно исто за сите компании, па ако имате прозорец за размена следен и контролиран, ќе знаете во секое време во кој период треба да ја откажете преносливоста.

Во случај преносливоста да се изврши на пакет услуги што вклучува, на пример, Интернет и фиксен телефон, информации во врска со мобилната линија, но во врска со фиксната, сè се менува малку, станува комплицирано.

Прегледајте ја вашата понуда темелно

Кога сме во компанија подолго време можеме да кажеме дека веќе имаме сè под контрола, знаеме што плаќаме месец за месец и зошто нашата компанија ни наплатува една или друга сума. Промената во друг оператор значи да започнеме од нула со нова понуда што мора темелно да ја разгледаме за да не најдеме изненадување на првата фактура.

Непотребно е да се каже важно е нашата нова компанија да ни ги даде нашите нови услови на хартија и во писмена форма, бидејќи во многу наврати вработувањето се врши по телефон со опасност што тоа претпоставува. Знам дека разговорите секогаш се снимаат, но кога станува збор за нивно тврдење, тие се или изгубени или не постојат.

Секогаш кога прифаќате нова понуда, побарувачка или договор што ја докажува речената понуда и пред сè, прегледајте го темелно за да избегнете непријатни изненадувања.

Бидете трпеливи и никогаш не се затворајте во бенд

Мобилна телефонија

Овој совет е за сите оние корисници кои едноставно бараат подобра зделка или плаќаат помалку на својата месечна сметка. Ако, на пример, барате нова услуга или од која било причина е од суштинско значење да извршите преносливост, ова не е за вас, а најдобриот совет што можеме да ви го дадеме е да побарате промена и да го исклучите телефонот за неколку дена.

За првиот што изврши преносливост иОд суштинско значење е да бидете трпеливи, внимателно да слушате и да одлучите мирно. Откако ќе започне процесот на преносливост, држете го вашиот телефон многу блиску и никогаш не затворајте го во бенд, иако сте затвориле договор со нов оператор. Запомнете дека секогаш сте на време да ја откажете преносливоста без да ви наштети или да ве чини.

Многу корисници бараат промена на друг оператор на мобилен телефон и го прекинуваат процесот. Компанијата во која сте секогаш ќе ви дава сочна понуда да останете со нив, затоа треба да ја слушате и доколку сте заинтересирани да ја прифатите што е можно побрзо. Потпишувањето договор со друг оператор е од многу мала корист и е дека сè додека преносливоста не е целосно завршена, секогаш ќе бидете на време да останете во компанијата во која сте биле.

Мислење по мислење

Светот на мобилната телефонија е бизнис, каде што како корисник мора да знаете да играте на вашите карти најдобро што можете. Со овие совети што ви ги понудивме денес, можно е да можете да ги играте малку подобро, но запомнете дека секогаш треба да го имате последниот збор и конечната одлука врз основа на информациите што ви ги доставивте.

Одлучете мирно и многу добро проценете ги сите понуди и можности пред да скокнете во базенот. И тоа е дека откако ќе започнете, можеби немате решение. Покрај тоа, се повеќе е нормално да немате обврска да останете, но ако имате, скокањето во базен ќе значи да поминете долго време во него, и ако во него нема вода, проблемот може да биде огромен.

Кои се вашите искуства при извршување на телефонска преносливост од една до друга компанија?. Кажете ни за нив во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде што сме присутни и желни да разговараме и да комуницираме со вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.