Star Trek TNG Bluetooth, за loversубителите на сагата

jmgi_st_tng_bluetooth_com_badge

Во 90-тите години, кога технологијата не се развиваше толку многу како последните години, „Starвездени патеки“ беа во мода и многу соученици од средно училиште, барем најмногу обожаватели, се здобија со копија од официјалниот домофон на серијата, што за разлика од работењето како во серија, го емитираше типичниот звук што многу обожаватели на серијата ќе го препознаат.

Технологијата помина долг пат од тогаш и сега што ќе биде домофон што компанијата ThinkGeek ќе го лансира на пазарот во ноември. Зборуваме за Star Trek TNG Bluetooth ComBadge, уред кој можеме да висиме на кошулата и да се однесуваме како да е домофон.

jmgi_st_tng_bluetooth_com_badge_inuse

Но, наместо да комуницираме со бродот, ние комуницираме на нашиот паметен телефон. Овој мал уред ни овозможува да земаме и да повикуваме, да правиме пауза и да пуштаме музика, да повикаме Сири, Гугл сега или Кортана (во зависност од уредот со кој е поврзан)… За да ги извршите сите овие функции, Star Trek TNG Bluetooth ComBadge вклучува висококвалитетен микрофон за да можеме да се слушнеме совршено кога одите по улица. Овој микрофон е развиен од Massive Audio, па се чини дека квалитетот е обезбеден.

Овој уред има опсег од три метри а спроводникот внатре во звучникот е неодимиумски магнет. Одговорот на фреквенцијата е 200 Hz до 20 KHz и уредот има аудио сигнал поголем од 80 dB. Телото на значката е изработено од ABS пластика и цинк. Прицврстува облека на облека користејќи магнети.

Батеријата на овие слушалки ни нуди автономија од 10 часа разговор по полнење, полнењето се врши преку microUSB конекција. Проблемот со кој се соочуваат корисниците кои сакаат да го имаат овој уред е ист како оној на производителот, кој за жал до денес не доби одобрение од сопственикот на лиценцата „Tвездени патеки“, што може да го уништи овој фантастичен уред, кој ќе се појави на пазарот , ако сè оди според планот, во ноември оваа година за 79,99 американски долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фелипе dijo

    И, конечно, ако беше објавен?