Сега да, сега не ... Samsung Galaxy S10 може да го додаде сензорот за отпечатоци под екранот

Сега се чини дека новите модели на јужнокорејската компанија би го додале сензорот за отпечатоци под екранот. Ова е гласина што ја гледаме на мрежата од минатата година и сегашните Galaxy S9 и S9 Plus се очекуваа да бидат први уреди за да ги вклучат, но на крајот не беше.

Од друга страна, некои кинески фирми ќе го применуваат овој вид сензори под екранот, но очигледно „недостатокот на квалитет во материјалите“ е очигледен и не можеме да кажеме дека тие работат премногу добро. Сега се чини дека новите модели Galaxy S10 и Galaxy S10 Plus Тие ќе го вклучат овој сензор за отпечатоци на екранот.

Технологија што дури и Apple ја отфрли

Се чини дека тестовите со овој вид сензори се извршени во главните фирми за паметни телефони, па дури и Apple исклучи додавање на овој вид сензори во сегашниот предводник, iPhone X. Сето ова сугерира дека тој не е целосно развиен или дека на на крајот на денот не работи како што сакаат производителите, но сега се чини дека моделите ги филтрира и повикува Самсунг како: Надвор од 0Надвор од 1 и над 2, тие би можеле да ја додадат оваа технологија.

Гласините одат и гласините доаѓаат, но она што е јасно е дека има уште повеќе од половина година пред новиот модел на Samsung, Галакси С10 е претставен во Барселона, за време на Светскиот мобилен конгрес од 2019 година. Засега е скоро сигурно дека новиот Galaxy S10 ќе има двојни, па дури и тројни камери на задната страна, спектакуларни хардверски спецификации и можеби овој сензор за отпечатоци под екранот на уредот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.