Сега е достапен паметниот сјај на Samsung Galaxy J2 (2016)

Samsung-j2-smart-сјај

Samsung ги става батериите во презентациите на уредите со низок и среден опсег. Ако вчера откривме дека Samsung Galaxy J1 Ace пристигна на пазарот за да го преземе пазарот на телефонските пазари (игра за која искрено сметам дека веќе има повеќе од изгубена), денес нè предупредува дека Samsung Galaxy J2 (2016) Smart Glow штотуку се појави на пазарот со среден опсег со интересни вести и необичен дизајн. Овој огромен телефон од корејската компанија има значително поголема ЛЕР отколку што сме навикнале да гледаме на мобилен телефон.

Сè уште е влезен опсег, но се сеќаваме дека има некои 7 инчи доста значителен. Задната камера ја вклучува нај curубопитната точка, Smart Glog, ЛЕД прстен кој ќе ја смени бојата во зависност од тоа што сакате да не известите. Процесорот што ја придвижува оваа грешка е Spreadtrum 1,5 GHz Quad-Core, прилично скромен. RAM меморијата може да биде дури и мала за ваков уред, ссамо 1,5 GB RAM меморија. Седум инчи ќе достигнат резолуција од 720p со технологијата Super AMOLED, целосен среден опсег. Што се однесува до фотоапаратот, ќе најдеме 8 Mpx што ќе не извлечат од патот во задната камера, предната камера ќе има 5 Mpx за да можеме да правиме добро селфи.

Батеријата загрижува многумина, затоа што доаѓа заедно 2.600 mAh што треба да трае долго, тие имаат постигнато малку во овој поглед. Сепак, RAM меморијата е јасно оскудна. Секако, тој ќе вклучува Android 6.0 Marshmallow како оперативен систем. Уредот ќе биде достапен во сребрена, црна и златна боја. Почнувајќи од 150 евра, прилично привлечна цена, повикана да се натпреварува со кинеските брендови, со додаток дека на него ќе биде испечатен потписот на Самсунг и поддршката на неговата техничка услуга, која секогаш е смирувачка. Засега се достапни во Индија, но нема да потрае многу да пристигнат во Шпанија во текот на следниот месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Даниел Варела dijo

    Клаудија Понсе