WhatsApp веќе ви овозможува да ги избришете испратените пораки

Ова е новата измама на WhatsApp со која вашите податоци ќе бидат украдени

Сигурно во повеќе од една прилика сте помислиле дека „земјата ме проголта“ кога ќе испратите порака од WhatsApp, замислувајќи ја реперкусијата што би можела да ја има за примателот или примателот, ако станува збор за група која зема предвид дека нема назад, бидејќи платформата за пораки не ни дозволи да ги бришеме испратените пораки. Практично од пристигнувањето на Телеграм на пазарот, Момчињата на Марк Цукерберг отидоа слабо од она што го додаде апликацијата на Павел Даров во неговата апликација за пораки

И покрај сите предности и придобивки што ни ги нуди Телеграм во споредба со WhatsApp, тој сè уште го користи многу мало малцинство на луѓе. Една од функциите што е практично достапна од лансирањето на Telegram, таа на избришете ги испратените пораки, само го направи својот официјален изглед на WhatsApp.

Во Телеграма кога бришете испратена порака, таа исчезнува без повеќе од разговорот на соговорниците, без да остави трага. Сепак, верен на својата навика да создава контроверзии, WhatsApp не работи на ист начин, бидејќи кога ќе продолжиме да бришеме порака, таа ќе исчезне од соговорникот, но ќе ја остави следната порака: Оваа порака е отстранета.

Очигледно откако нашиот соговорник ќе го прочита, малку можеме да сториме, но ако не е така, елиминацијата на оваа порака ќе предизвика повеќе од една дискусија скоро со голема веројатност. За да ги избришеме испратените пораки од WhatsApp, треба само да се ставиме во предметната порака, да ја притиснеме со прстот повеќе од една секунда за да се појават достапните опции, од кои треба да избереме Избриши за сите ако е група, или Избриши за мене, ако не сакаме да ја видиме пораката што ја испративме, нешто што нема многу смисла, без разлика каде ќе ја погледнете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Чави dijo

    Беше време кога оваа опција беше достапна, можеше да ме спаси повеќе од еден лош пијалок.