Сега е можно да ги резервирате Xiaomi Mi Note 2 и Xiaomi Mi Mix

Xiaomi My Note 2

Истата недела Xiaomi официјално го претстави новиот Mi Забелешка 2По долго чекање и видување на десетици различни гласини за време на тоа чекање, некои од нив без многу смисла. Покрај тоа, кинескиот производител ги изненади скоро сите со презентацијата на Xiaomi Mi Mix спектакуларен паметен телефон со 6.4-инчен екран и два, предниот дел е скоро целосно окупиран од екранот.

Не поминаа ниту 3 дена откако двата уреди беа официјално претставени и Сега е можно да ги резервираме, иако да, ќе требаат уште неколку дена да го добиеме нашиот нов терминал. Ако и ние престојуваме надвор од Кина, веројатно чекањето ќе биде уште подолго.

Што се однесува до цените, се чини дека тие сè уште не се конечни, бидејќи тоа обично многу зависи од земјата во која се продаваат, а особено како што се случува кај нас ако треба да ги набавиме преку трета страна. Тогаш ние ќе ви го оставиме резервен ценовник (од Gearbest), така што барем ќе добиете идеја за тоа што може да ве чини да имате Xiaomi Mi Note 2 или Xiaomi Mi Mix;

  • Xiaomi Mi Note 2 - 4 GB / 64 GB - 652.88 €
  • Xiaomi Mi Note 2 - 6 GB / 128 GB (глобална верзија) - 688.82 €
  • Xiaomi Mi MIX - 4 GB / 128 GB - 688.97 €
  • Xiaomi Mi MIX - 6 GB / 256 GB - 799.7 €

Ако ги разгледаме карактеристиките и спецификациите на двата терминали, цените не изгледаат премногу високи, иако зачудувачки се цените ако ги споредиме со другите терминали на кинескиот производител, кои до неодамна се издвојуваа по лансирање на навистина добри уреди на пазар по многу ниски цени.

Дали ќе скокнете и ќе купите еден од новите терминали на Xiaomi во моментов?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.