Сега е можно да се резервира Xiaomi Redmi Pro со почетна цена од 225 евра

Xiaomi

Минатата среда Xiaomi официјално го претстави новиот Redmi Pro, нов мобилен уред кој може да се пофали со повеќе од интересни спецификации, дизајн кој е згрижен до најмалите детали и пред се цена што го прави терминал на дофат на кој било џеб.

На настанот за презентација, кинескиот производител веќе не извести дека неговиот нов предводник ќе биде достапен на пазарот од наредниот 6 август. Сепак, денес го знаевме тоа сега е можно да се резервира овој Xiaomi Redmi Pro, дека нема да започне да се испорачува дури следниот 10 август.

Следно ќе ги разгледаме главни карактеристики на новиот смартфон Xiaomi;

 • 5,5-инчен OLED екран со Full HD резолуција и простор за боја NTSC
 • Mediatek Helio X25 64-битен процесор од 2,5 GHz во највисока верзија. Во основната верзија ќе видиме процесор Helio X20
 • RAM меморија од 3 или 4 GB во зависност од моделот што го купуваме
 • 32, 64 и 128 GB внатрешна меморија со можност за проширување со користење на microSD картички
 • Двојна задна камера со сензор од 258 мегапиксели Sony IM13 и сензор од 5 мегапиксели Самсунг
 • Батерија од 4.050 mAh што ќе ни понуди голема автономија како што потврди Xiaomi
 • Двојна SIM-картичка со можност за користење на приклучок за SD-картичка
 • Преден читач на отпечатоци
 • Достапно во 3 бои за избор: златна, сребрена и сива

Овој Xiaomi Redmi Pro ќе се појави на пазарот во 3 различни верзии чии цени ќе бидат како што следува;

 • Helio X20 со 32 GB меморија и 3 GB RAM:225 евра
 • Helio X25 со 64 GB меморија и 3 GB RAM: 270 евра
 • Helio X25 со 128 GB меморија и 4 GB RAM: 316 евра

 

Дали размислувате да набавите Xiaomi Redmi Pro?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.