Сега можете да ги посетите парковите на Дизни од Google Street View

Камерите 360º прават добра работа на патиштата, градовите, улиците и другите агли на нашата планета. Со нив можеме да имаме вистинска визија за сите овие места и веќе некое време се користат за снимање на слики од внатрешноста на трговски центри, музеи, галерии, аеродроми или, како што е случај, во парковите на Дизни.

Google Street View е одлична алатка за ова и благодарение на волонтерските корисници во повеќето случаи кои патуваат по овие места натоварени со тешки ранци што содржат 3Д камери, батерии и сè што е потребно за снимање на сликите, овие паркови сега може да се посетат од удобноста на троседот дома.

Посетете ги овие тематски паркови од нашиот компјутер

Google започна да ги нуди овие возења виртуелни турнеи во 11 парчиња Дизни на Дизни Ленд и Дизни Светот за неколку часа. Холивудски студија, водни паркови Тајфун Лагуна и Плажата Блицард, Калифорнискиот авантуристички парк или ЕСПН Мундо де лос Депортес, во Орландо, исто така се вклучени во мапите на Стрит Вју.

Некои ролери, Замокот на заспаната убавица во паркот Епкот и другите места во овие паркови сега можат да се посетат благодарение на Street View. Ова е добра можност да ги видите овие паркови во живо и, пред сè, да го запознаете местото пред да направите вистинска посета на истиот. Ова е нешто што ќе им се најдеше на многумина од нас пред да направат патување во некој од овие паркови, бидејќи тоа е многу добра опција за закажување на излетот и местата за посета.

Ако сакате да прошетате низ еден од овие паркови, еве ја врската до веб-страницата на Street View во кои можете да ги откриете аглите на овие спектакуларни Дизни паркови, со соодветната „цензура“ на секој што е во нив. Уживајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)