Сега можете да испраќате Фотографии во живо како GIF на WhatsApp за iOS

WhatsApp iOS

Ако сте корисник на iOS уред, ќе ве интересира да го знаете тоа, во последното ажурирање на WhatsApp за овој оперативен систем, одговорните за развој на познатата апликација за пораки штотуку имплементираа нова функционалност, така што, врз основа на ова, можете да ги испраќате вашите фотографии во живо како да се анимирани GIF-ови. Несомнено е една од карактеристиките што може да стане поуспешна меѓу корисниците на Apple.

Правејќи малку меморија, во најновите објавени ажурирања наоѓаме новости како промена на локацијата на фотографијата на профилот, која сега е лево, можност за остварување повици од самата апликација, нови и поголеми емотикони, можност за дури беше воведена и споменување на една личност во група и можност за вклучување GIF во вашите пораки. Несомнено, делот GIFs е новина што најмногу им се допаѓа на сите корисници, особено од можноста за испраќање видеа чии времетраењето беше помалку од 6 секунди во група во овој формат.

Корисниците на IOS сега можат да ги испраќаат своите Фотографии во живо како GIF на WhatsApp.

Иако зборуваме за 'вести„во WhatsApp, вистината е дека многу од нив, како што е токму можноста за испраќање GIF-пораки до вашите контакти, веќе беа имплементирани во други апликации за пораки како на пр. ТелеграмаСпоред мое мислење, тоа е многу подинамично бидејќи, меѓу другото, нешто што WhatsApp не го дозволува во моментот, нуди можност секој корисник да испрати анимиран GIF присутен во добро познати услуги како што се Тенор или Giphy.

Како точка во корист на WhatsApp мора да имаме предвид дека оваа услуга таа е една од најажурираните со текот на времето така што не може да се исклучи, гледајќи дека на заедницата многу и се допаѓа можноста за користење GIF-ови, дека новата верзија може да вклучува многу нови одлики и подобрувања во овој поглед, како и гореспоменатата синхронизација со гореспоменатите услуги Tenor или Giphy.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.