Сега можете да фотографирате панорамски и 360º фотографии без да го напуштите Фејсбук

Сега можете да фотографирате панорамски фотографии без да го напуштите Фејсбук

Понекогаш, немате чувство дека некои апликации веќе вклучуваат толку многу функции што не знаете што можете или не можете да направите? Тоа е случај на Facebook дека продолжува со својот незапирлив процес на подобрување и штотуку интегрираше нова функција што, сепак, ќе биде многу добро прифатена, особено од оние кои сакаат да прават и споделуваат прекрасни фотографии.

Отсега, корисниците на апликациите на Фејсбук за iOS и Android ќе можат фотографирајте панорамски фотографии брзо и лесно без да ја напуштите апликацијата И, и покрај фактот дека социјалната мрежа го промовираше овој формат на слика, вистината е дека на корисниците им било многу тешко да создадат свои панорамски снимки.

Создадете и споделувајте панорами лесно како традиционалните фотографии

Најголемата социјална мрежа во светот, Фејсбук, започна со ново ажурирање на својата апликација и за уредите со Android и за iOS терминалите што олеснете им на корисниците да создаваат и споделуваат фотографии панорамски. Всушност, процесот е едноставен како досега и правењето и споделувањето на конвенционална фотографија.

Сега можете да фотографирате панорамски фотографии без да го напуштите Фејсбук

Отсега натаму, на врвот на вестите ќе ја најдеме опцијата 360 Фото. Па, само притиснете ја оваа опција за пристап до панорамски фотографии.

Сега само треба притиснете го синото копче и проверете дали стрелката ја следи посочената патека додека не ја завршите вашата панорамска слика (операцијата е многу слична на панорамски фотографии од апликацијата iPhone Camera); Вештачката интелигенција на Фејсбук е задолжена за правилно придружување на сликите се додека не ја конфигурирате вашата панорамска слика.

Откако ќе ја завршите вашата слика, можете означете ги пријателите на него, зумирај окСподелете го на социјалната мрежа како што сакате (на вашиот wallид, во група, па дури и како навлака); претходно, мора да изберете преглед на вашата панорамска фотографија.

Што мислите за новата опција на Фејсбук? Дали ќе го користите или претпочитате да продолжите со вообичаената апликација за камера?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.