Сега можете да ја преземете GTA 5 потполно бесплатна

Great Theft Auto V, еден од најголемите хитови во историјата на Rockstar Games и сè уште жив како и денот кога беше објавен, стана целосно бесплатен за една сезона. Навистина, ќе можете бесплатно и засекогаш да пристапите до преземањето на GTA V со неколку едноставни чекори, уште еднаш благодарение на Epic Games. Објаснуваме како можете да го преземете GTA V потполно бесплатно од продавницата на Epic Games и да го чувате на вашиот компјутер засекогаш.

Ние сме целосно сигурни дека заедницата на GTA V ќе добие силен поттик за ова време благодарение на понудата.

Важното нешто што треба да се има на ум се роковите, можете целосно да преземете GTA V бесплатно во продавницата за епски игри од објавувањето на ова упатство и до следниот 21 мај 2020 година во 17:00 часот по полуостровско време.

GTA V е најпродаваната игра во историјата од нејзиното лансирање во 2013 година за сите платформи, повеќе од 120 милиони примероци. Исто така, неговиот режим на Интернет се нарекува ГТА онлајн Таа е една од најпопуларните опции за мултиплеер на Интернет. ,

Како да преземете бесплатна GTA 5

Првото нешто што ќе направиме е пристап до веб-страницата на Епски игри Чувајте и креирајте сметка. Веројатно, ако имаме сметка на Fortnite, тоа не е потребно затоа што веќе ќе бидеме регистрирани со истите акредитиви: ЛИНК ЗА ПРИСТАП.

Откако ќе влезете, во овој дел од бесплатни игри (ЛИНК) ќе видиш Grand Theft Auto V меѓу достапните. Само притиснете го и преземете го благодарение на фрлачот од продавницата Epic Games.

Минимални барања за GTA V - компјутер

 • ПА: Виндоус 7 64-битни
 • Процесори:
  • 2GHz Intel Core 6600 Quad CPU Q2,4 (4 процесори)
  • AMD Phenom 9850 Quad-Core (4 процесори) 2,5 GHz
 • RAM меморија: 4 GB
 • Графичка картичка: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1 GB
 • Инсталиран DirectX 10
 • Окупација на хард диск: 72 GB достапен простор

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.