Сега можете да го блокирате Марк Цукерберг на Фејсбук

Социјалната мрежа Фејсбук стана точка на средба каде секој месец повеќе од 2.000 милиони луѓе се собираат да се изразат, да ги споделат своите искуства или фотографии ... Во моментов Фејсбук е далеку од тоа што беше на почетокот, бидејќи мораше да се прилагоди на новите потреби на корисниците со бесрамна копирање на конкуренцијата, или на Твитер или Snapchat главно.

Практично откако е создадена социјалната мрежа, сметката на Марк Цукерберг стана една од најследените и кратко време откако се омажи за Писила Чан, стана и една од најактивните и следените од корисниците. Но, ако од време на време ви здосади да ги читате нивните објави, Немавте можност привремено да ги блокирате, само можеше да ги откачите од следењето.

Досега, ако сакате да блокирате која било од двете сметки, Фејсбук ќе ни покажеше порака со која не известуваше дека е блокиран проблем со Марк Цукерберг и нè повикува да се обидеме повторно подоцна. Очигледно, според BuzzFeed News, не станува збор за дефект, туку и за двете сметки, за тоа Цукерберг и Присила беа единствените двајца кои не можеа да бидат блокирани.

За среќа, тоа веќе влезе во историјата и ние во моментов можеме да ги блокираме и двете сметки, така што нашиот временски рок ќе престане да ни покажува секоја приказна што ја објавуваат. Е, исто така опцијата да престанете директно да ги следите, но ако сте корисници на Фејсбук, сигурно се чувствува добро со можноста да можете да ја блокирате сметката на најважната социјална мрежа во светот. Во моментов и како што се очекуваше, различни медиуми го контактираа Фејсбук за да прашаат за оваа промена, но засега никој не добил официјален одговор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Слика на зачувувачот на Карлос Аројо dijo

    Одлично сега веќе нема да ме шпионира: v

бул (точно)