Што треба да направите сега ако имате Galaxy Note 7?

Samsung

Samsung вчера објави дека авантурата на Galaxy Note 7 на пазарот е завршенаПосле многуте проблеми што ги имаа голем број терминали, кои експлодираа или се запалија без предупредување и ги доведоа во сериозна опасност нивните сопственици и другите луѓе околу нив.

Како што детално објаснивме вчера, јужнокорејската компанија го запре производството на својот нов предводник, повлекувајќи го терминалот од продажба и исто така објави дека ќе ги собере сите продадени единици до денес. Сега се појавуваат сомнежи што треба да направат сопствениците на Galaxy Note 7, но не грижете се дека во овој напис ќе се обидеме да ги решиме сите ваши сомнежи.

Samsung сака да ги поврати сите единици на Galaxy Note 7 присутни на пазарот

Тој сè уште не го официјализирал, а сè што знаеме се должи на гласините или коментарите од некои високи претставници на Samsung Mobile, но идејата за јужнокорејската компанија треба да ги поврати апсолутно сите единици на Galaxy Note 7 присутни на пазарот. За ова веќе создадовте комплет за обновување што веќе се испраќа до сите корисници.

Овој комплет е составен од термички изолирана кутија во која мора да го вметнеме мобилниот уред со специјални ракавици. Samsung не сака повеќе проблеми со тоа што требаше да биде неговиот водечки уред на крајот на годината и сепак стана огромен неуспех.

Samsung

Ако имате Galaxy Note 7 во ваша сопственост, сигурно ќе добиете едно од овие наскоро комплети за враќање на терминалот. Што се однесува до операторите и дистрибутерите на мобилни телефони, тие веќе го имаат наредбата да не пласираат во продажба ниту една единица што ја имаат на располагање.

Што ако не сакате да го вратите вашиот уред?

Многу корисници веќе зборуваа преку разни форуми за мобилни телефони и ги потврдија своите намера да го задржите вашиот Galaxy Note 7Иако се чини дека Самсунг нема да го дозволи тоа под никакви околности, бидејќи иако ризикот од експлозија или пожар не е преголем, тој постои.

Толку ми се допаѓа овој телефон што не сакам да поминувам низ искушението да морам да поставам уште еден проклет телефон - CantSeeShit

Не сакам да ми се враќаат парите. Сакам белешка 7. Период. Тоа е најдобриот уред за мене. Нема друг што се приближува, не можам да земам предвид никаков друг телефон. Ризикот да ме прегазуваат секое утро е поголем кога ќе го преминам паркингот за да одам на работа - Радуке

Не можам да поднесам телефон освен Нота, а добивањето на Белешка 5 е бесмислено кога наскоро ќе дојде 8 - BlubbingMonkey

Јас можам да живеам без игла. Но, покажи ми уште еден телефон кој има AMOLED екран во толку мало тело со скоро непостоечки рамки. Тоа е водоотпорно, има микро-SD и USB-C. Не ми е гајле дали го менуваат онолку пати колку што е потребно. Повеќе сакам да се префрлам на iPhone отколку да одам со друг Android. - Прости

Замислуваме дека Самсунг ќе мора некако да ги обештети сите овие корисници, за да ги убеди дека треба да го вратат својот Galaxy Note 7, но без сомнение тоа нема да биде лесна задача. Добрата вест за јужнокорејската компанија е што денес нема премногу единици на пазарот.

Мислење слободно; Samsung треба да го затвори ова прашање што е можно поскоро

Samsung

Ако имате Galaxy Note 7, мора да почекате да го добиете комплетот за обновување од Samsung, за да ви се допадне или не, да го вратите вашиот мобилен уред и да не се изложувате на ризик од можна експлозија. Покрај тоа, со ова ќе ги направите работите многу лесни за јужнокорејската компанија која треба да се обиде да ја заглави оваа материја што е можно поскоро, обидете се да ја надминете оваа огромна криза и започнете да размислувате за иднината во која веќе е на повидок лансирањето на новиот Galaxy S8, кој и покрај проблемите на Note 7 нема да се појави на пазарот до следната 2017 година и во рамките на Светскиот мобилен конгрес.

Во Шпанија нема премногу корисници со Galaxy Note 7 во сопственост, но ако сте имале среќа да набавите, веќе имате упатства да можете да соработувате со Samsung и да го вратите терминалот, исто така помагајќи да се затвори оваа криза , помагајќи ви на патот, спречувајќи еден од овие уреди да експлодира во вашите раце.

Дали сте еден од многуте корисници кои не се подготвени да го вратат својот новокупен Galaxy Note 7?. Кажете ни ја вашата позиција во врска со ова во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан Кверција Бори dijo

  Беше, за очекување ... Откако штотуку ги пуштија s2 и s3 на пазарот, видов дека батеријата трае 2 до 3 часа, оперативниот систем се расипа кога отвори неколку апликации истовремено и не можеше да направи фокусирана фотографија , Сфатив дека галаксијата е чист маркетинг. Преминав на нокиа со прозорец телефон, решен проблем и сè уште сум изненаден како луѓето се жалат на лошите резултати на андроид телефоните, но тие продолжуваат да ги консумираат, мајстори за маркетинг

 2.   Едноставно dijo

  Не можете да бидете погрешно. Јас го имам S7 EDGE. Батеријата ми трае 3 дена. Ги имав S, S3 и S5. Од С3 се влошија .. С5 вошлив. Но, S7edge е експлозија.
  И претпоставувам дека и Note7 ќе беше премногу ако не беше глупавата опсесија да ги прави потенки и потенки ... беше прашање на време пред да се наведе некоја компанија. И Самсунг и Епл ги имаат сите гласачки ливчиња

 3.   Анибал dijo

  Едноставно спектакуларен телефон во секој поглед. Едноставно, треба да го држите во ваши раце и да манипулирате за да го реализирате и доколку исто така имате среќа да го имате подолго, тоа чувство е потврдено.
  Вистинска штета е да мора да го вратиш. Но, ќе го чекам С8 или како што сакате да го наречете.

 4.   Карлос Алонсо dijo

  Јас сум сопственик на Note7 и тоа е прекрасно. Вистински срамота е тој голем неуспех. Имав белешка 2. И ти си бил одличен телефон. Пенкалото за мене е неверојатно корисно. Колку што е можно, ќе се обложам на Белешката. Sorryал ми е што ми го одзедоа радиото ФМ.

 5.   Нивес 0 година dijo

  Јас сум од Самсунг и зависник од белешки, го фатив во прецента на ла каикса и денес ми рекоа дека Самсунг ми дава паметна телевизија, иако останав без мојата белешка

 6.   Тајфун dijo

  Имам и еден купен на веб-страницата на Самсунг. И јас сум многу задоволен од тоа, но веќе се јавив да го подигнат и не ми нудат телевизор или некој сличен детал ... Само вратете или заменете за S7 или S7 edge + разликата. ..