Мото камерата Мото 360 за Moto Z сега е официјална

Оваа недела момците од Motorola официјално го претставија MotoZ2 Force Edition, заедно со Moto Mod кој ни овозможува да снимаме во сите можни агли, Moto 360 Camera. Пред неколку недели објавивме слика за тоа што може да биде овој нов Mod за терминалот со потпис, сега во рацете на Lenovo, и како што можеме да видиме на видеото во кое се претставени новиот терминал и достапните модови, тоа е точно исто. Овој нов мод има две сферични камери кои ни овозможуваат да создаваме видеа во 4k квалитет и со брзина од 24 fps.

Moto 360 Camer се поврзува на ист начин како и сите достапни модови денес, и нема малку, меѓу кои наоѓаме систем за оптичко зумирање, дополнителна батерија, неколку звучници JBL ... Модот совршено се вклопува во паметниот телефон дека формира единствено цврсто парче и не многу дебело, според очигледно избраниот мод. Овој нов мод е компатибилен со кој било модел на моторола Z. Според компанијата, момците од Motorola продолжуваат да работат на овој тип смартфон спојки, бидејќи очигледно нејзината побарувачка е значително поголема од очекуваната.

Особено е зачудувачки што LG G5, еден од првите модуларни терминали што се појави на пазарот минатата година и тоа тоа се случи без болка и слава, беше причина за Motorola да ја подобри идејата и видоа како телефоните на кои можат да се спојат модулите е добра идеја, но на поинаков начин отколку што планираше корејската фирма.

Новиот мод за снимање видеа во 360 степени бара посебен софтвер што ќе биде достапен наскоро, како овој мод, кој ќе има цена од 299 долари и ќе се појави на пазарот на 10 август во целиот свет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.