Официјално е: Samsung Galaxy S9 ќе биде претставен на 25 февруари

Официјална презентација на Samsung Galaxy S9

Не беше изненадување што во текот на следниот февруари ќе го видиме новиот предводник на Samsung. Претседателот на поделбата за мобилни телефони тоа го потврди за време на прославата на последниот CES во Лас Вегас. И сега брендот официјално го најавува тоа испраќање покани за медиуми до вашиот „Samsung Galaxy UNPACKED 2018“.

Поканата стигна и до Актуалидад Гаџет и компанијата нè поттикнува следната презентација да ја одржиме 25 февруари во 18 часот. (По шпанско време) во една од салите на Фира де Барселона. Беше речено дека Самсунг не сака да го одржи својот настан надвор од саемите, и тоа ќе биде овој пат. Што можеме да очекуваме на овој настан? Ние ви кажуваме:

Читач на отпечатоци за локација на Samsung Galaxy S9

Како и секоја година, Самсунг не го пропушта состанокот на почетокот на годината. Тогаш е кога ќе бидат лансирани новите членови на семејството Галакси С До месец септември е кога Галакси Ноут ќе се приклучи на забавата - многу е можно овој пат да можеме да го видиме моделот што се преклопува Галакси X-. Но, фокусирајќи се на првите експоненти во годината, ќе имаме две верзии: Samsung Galaxy S9 и Samsung Galaxy S9 +, стратегија што се следи последниве години.

Две големини на екранот за да стигнат до целата публика. Иако изненадувања не се очекуваат, но да можеме да ги тестираме на самото место, ќе имаме модел од 5,8 и 6,2 инчи. Двете со технологија AMOLED. Во меѓувреме, и како и обично во високата класа, камерата ќе биде една од атракциите на двата модели. Samsung Galaxy S9 би можел да има единствен сензор, додека моделот плус би се обложил на формат на двоен сензор - ист како Apple и неговиот iPhone во последните години.

Вие исто така би имале сензор за отпечатоци од задната страна и скенер за ирис за отклучување на терминалот штом се соочивме со тоа. Се разбира, безжичното полнење исто така би било присутно и е отпорно на прашина и вода.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.