Сега да, Meizu M5s веќе е официјално претставен

Беше прашање на време да се види презентацијата на Meizu M5s и денес беше денот избран од кинеската компанија. Најновите гласини и протекувања на терминалот за среден / низок опсег ни рекоа дека уредот е близу до презентирање и на крајот веќе можеме да кажеме дека е официјален. Во овој случај, она што го имаме е терминал од кој скоро сите негови спецификации беа веќе познати поради протекувањето и за кое официјално не е потврдено дека се продава во Шпанија, барем за момент.

Ова е еден од твитовите на компанијата во кој се споменува овој нов уред Meizu лансиран денес:

Најистакнатите спецификации на овој уред се неговите метални завршни работи, неговиот 5,2-инчен HD екран со 2,5D финиш (што е нешто слично на кривата на работ, заштедувајќи ги растојанијата). 4G LTE конекција со податоци и mCharge брзо полнење на уредот. Останатите спецификации се како што следува:

 • 6753 осум-јадрен процесор Cortex A53 1,5 GHz
 • GPU на Mali T860
 • GB RAM меморија 3
 • 16 или 32 GB внатрешна меморија може да се прошири преку microSD
 • Задна камера од 13MP и предна камера од 5 MP
 • Двојна СМС
 • Батерија од 3.000 mAh
 • Android Marshmallow со Flyme 6

Цена и достапност

За цените на овие нови уреди се зборува за некои 110 евра за моделот од 16 GB и 130 евра за моделот 32 GB во отсуство на официјална потврда, но исто така мора да се напомене дека доколку се продаваат во Шпанија, мора да се додадат даноци. Засега, резервациите во вашата земја на потекло ќе започнат следниот 20 февруари и може да не се комерцијализира до некое време надвор од Азија. Новиот Meizu M5s


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Susana dijo

  За она што го нуди овој терминал сметам дека е скапо, и XIaomi и Meizu даваат чувство дека откако ќе се стабилизираат на пазарот ги зголемуваат цените, време е да ги разгледаме другите производители, јас на пример купив Blackview P2, 4 GB рам , 64 GB меморија, 6000mah батерија со 8-јадрен процесор и ме чинеше само 160 €, во споредба со овој, тоа е зделка.