Ламба за маса со сензор за допир и 256 комбинации на бои, Aukey LT-T6

Кога ни треба ламба за ноќна маса, маса или дури и за да создадеме соодветна атмосфера во дневната соба, можеме да избереме од неколку опции достапни на пазарот. Најдоброто нешто во овој аспект е да имате можност да ја користите ламбата во нормален режим на осветлување и потоа да можете да изберете помеѓу различни бои и моќност, ламбата Aukey LT-T6 може да биде многу добра опција за тоа ако не сакаме да потрошиме многу пари и сакаме да поставиме соба во нашата куќа.

Друг интересен аспект на ова светло на Aukey е тоа што има сензор за допир во основата со кој можеме да ги направиме сите комбинации на бои, па дури и да го регулираме интензитетот на истата. Веќе предупредуваме дека не станува збор за ламба што силно свети но ќе биде интересно за ноќна маса или слично.

Ауки има многу интересна работа во своите производи и тоа е дека во последно време многу добро се одвива во однос на квалитетот и цената. Станува збор за добивање производ со добар дизајн, добри перформанси и навистина прилагодена цена, накратко можеме да кажеме дека Aukey денес е пред другите брендови во овој поглед.

Содржина на пакетот

Во оваа смисла, нема многу што да се објасни над самата столна ламба, упатството за употреба и самата гаранција за производот. Не е дека ни треба повеќе од ова за производ со овие карактеристики.

Дизајн и материјали

Дизајнот нè потсетува на другите модели кои денес се на пазарот и многу добро го вклопува алуминиумот на дното со белата пластика на горниот дел. Додадете го логото на компанијата на предната страна, како и гума од долниот дел за да не се лизне на која било површина.

Aukey има тежина од 875 g и димензии од 10 x 10 x 23 cm. Комбинира навистина добро со која било соба дома и ЛЕР има околу 450 лумени според производителот. Издржливоста е околу 35.000 часа и можностите што ни ги нуди се многу кога сакаме да избереме светла боја.

Како работи Ауки

Во овој случај нема физичко копче и за да го вклучиме треба да притиснеме на алуминиумот. Да се ​​користи автоматски режим тоа постојано ќе ја менува бојата притиснете го метален допир 3 секунди. Во овој режим ќе видиме разни комбинации на бои и разни светлосни ефекти.

Ако, пак, она што го сакаме е топло бело светло (не е ладно бело светло), имаме три можни опции за напојување. За да го активираме мораме притиснете го металот со потчукнување, во тој момент светлината Turnе стане бело и со уште два допира ќе го зголемиме интензитетот до максимум, со трет допир ќе го исклучиме.

За оние кои сакаат оставете фиксна боја освен белата, ние мора да заминеме држејќи ја подлогата за допир три секунди и кога ќе остане во бојата што ја сакаме мораме повлечете надолу на допир, ламбата ќе ја поправи таа избрана боја. Да, сакаме да се промениме повторно ние само лизгаме нагоре и ќе се врати во автоматските бои, овозможувајќи ни да го избереме оној кој најмногу ни одговара.

цена

Еден од најважните делови на оваа Aukey светилка што треба да се бара е несомнено цената, над она што може да изгледа, оваа ламба има навистина прилагодена цена за она што ни го нуди и можеме Не се пронајдени производи. Навистина интересна цена за оние кои сакаат да создадат поинаква атмосфера во која било соба дома.

Ауки ЛТ-Т6
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
24,99
 • 80%

 • Ауки ЛТ-Т6
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 85%
 • Светлосна моќност
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Лесен за користење
 • Добар дизајн
 • Квалитетни материјали
 • Многу тесна цена

Contras

 • Не е компатибилен со Хомекит или слично

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.