Серијата Punisher на Нетфликс ќе се појави на платформата на 17 ноември

Без разлика дали сте следбеници на стриповите на Марвел, јас не сум особено, мора да признаеме дека некои од сериите што ги прави Нетфликс во овој универзум се многу добри, особено Даредевил. Како што напредуваше втората сезона на Даредевил, многумина беа fansубители на стриповите на Марвел кои Тие побараа Нетфликс да создаде серија посветена на Панишер, улога што ја играше во серијата Јох Бернтал, истиот актер кој се појави во првите сезони на The Walking Dead. Како што веќе знаевме, Нетфликс започна да работи на создавање серија посветена на Казнувачот, серија која ќе пристигне на Нетфликс на 17 ноември.

Иако втората сезона на Stranger Things е едно од најочекуваните изданија, Фановите на Суперхеројот го чекаа датумот на премиерата на оваа нова серија во Марвел универзумот каде ќе можеме да уживаме во целост во Казнувачот. Доколку сте запознати со историјата на Punisher, можете да уживате во трејлерот без никаков проблем, но ако не, не е препорачливо да го гледате за да избегнете цела серија спојлери кои можат да го уништат искуството за уживање во оваа нова серија на Марвел, што во моментот изгледа спектакуларно.

Иако во последно време, Нетфликс ги поставува поглавјата на неделно нивоКако што е случајот со „Starвездени патеки: Откривање“, теоретски, „Нетфликс“ планира да ја постави комплетната серија на платформата, така што fansубителите на овој суперхерој можат да ја надминат целата серија за еден или два дена.

Пред неколку недели Дизни, сопственик на правата на Марвел, најави дека ќе создаде стриминг видео платформа каде што ќе бидат достапни сите филмови на кои ги имате вашите права, како што се „Војна на вездите“ и „Марвел“, кои престануваат да бидат достапни на другите платформи за стриминг. Сепак, ова нема да влијае на договорите претходно потпишани со Нетфликс, така што ќе можеме да продолжиме да уживаме во Марвел универзумот преку Нетфликс без да мора да ангажираме нов стриминг видео сервис.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.