Се запали нов Galaxy Note 7 и овојпат сцената е снимена на видео

Ова утро одекнавме на Одлуката на Samsung засега да престане со производство на Galaxy Note 7, имајќи ги предвид проблемите што ги имаа новите терминали, кои ги заменија испорачаните на почетокот што се запалија или експлодираа без претходно известување. Тој проблем е репродуциран во нови уреди и ова ја поттикна јужнокорејската компанија да преземе очајни мерки.

За жал, лошата вест за Самсунг продолжува и е тоа само што јавно објави нов случај на Галакси Ноут 7, кој веќе ќе беше заменет, и се пали без предупредување. Исто така, овојпат сцената е снимена на видео што секој може да го види на YouTube.

Можете да го видите ова видео со наслов на овој напис и во него можеме да видиме како Галакси Ноут 7 започнува да се разгорува среде јужнокорејски Бургер Кинг. Уште еднаш тоа беше еден од новите терминали, во кој наводно веќе немало ризик од горење или експлозија.

Во моментот Самсунг не го коментираше овој нов Галакси Ноут 7, иако можеби тоа беше еден од виновниците што компанијата одлучи да го парализира производството на терминалот, кој е на пат да стане еден од најголемите дефекти во пазар на мобилна телефонија.

Што мислите, каков е патот за Samsung сега кога дури и заменетиот Galaxy Note 7 почнува да гори?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франклин Фигероа dijo

  Направете го тоа повторно со отстранувачот на батеријата

 2.   Родо dijo

  И ако се отстрани, не ме палат? Каква врска има колачот со трепките? Дали ќе ја извадите батеријата? Хахахаха тоа би бил неинтелигентен пријател Дали знаете дека литиумот произведува сопствен кислород и не се исклучува дури и под вода?