Се појавуваат идни истекувања на Nexus Marlin

Марлин

Сите мислеа дека Гугл на крај се одлучи за Хуавеи како производител за паметните телефони од опсегот Nexus, сепак, пријателството помеѓу Гугл и HTC со овие уреди се враќа на почетокот, со фантастичниот Google Nexus One од HTC. Во овој случај Протекоа рендер на Nexus Marlin што ќе го прави HTC и има голема сличност со HTC 10. Сепак, воопшто не сме изненадени што терминалот произведен од HTC има сличност со кој било друг терминал произведен од истата марка, особено затоа што тие се нејзините белези.

Во последно време се работи за Samsung Galaxy Note 7 и iPhone 7 кои прават бучава, но овој терминал на Google во соработка со HTC исто така го заслужува нашето внимание, бидејќи овие терминали спонзорирани од Google обично работат доста добро по умерени цени. Тимот на TechDroider бил оној кој имал пристап до овие рендери Со компјутер на уредот, терминал што се чини дека е вграден во алуминиум од задната страна, и кој ќе има многу класичен преден дел, сличен на HTC 10, со копчиња на екранот. Иако досега не успеавме да видиме ниту една од нејзините страни.

Што се однесува до спецификациите, тие не можеа да останат зад себе. 5,5-инчен QHD екран, кој ќе го напојува Snapdragon 821 на Qualcomm, процесор од висока класа. Потпирајќи се на 4 GB RAM меморија, како може да биде поинаку. Ние скоро би можеле да го зачуваме оперативниот систем, Android Nougat за да можеме да уживаме во најновата верзија на Android на уред спонзориран од самиот Google. Тимот HTC секогаш прави добра работа на своите уреди, дури и ако тие немаат медиумско покривање на други брендови, што влијае на нивниот конечен број на продажба, и покрај создавањето терминали со докажан квалитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.