С Everything што треба да знаете за пристигнувањето на HBO Max во Шпанија

HBO Одамна е на пазарот за стриминг провајдери на аудиовизуелна содржина, особено ги нуди своите најпосакувани франшизи. Сепак, постојат многу причини што ги тера корисниците да избегаат од услугата во Шпанија поради нискиот квалитет на сликата и нејзината лоша примена, нешто што конечно ќе стане историја.

HBO го најавува доаѓањето во Шпанија на услугата HBO Max, ви ја прикажуваме целата нејзина содржина и промените што мора да ги земете предвид за да уживате во услугата. Откријте со нас како да извлечете максимум од HBO Max и да извлечете максимум од платформата со конечниот водич.

HBO Max и неговото пристигнување во Шпанија

Услугата HBO Max веќе некое време се користи во други земји како што се Соединетите Американски Држави и за ова тие веќе имаат вашата веб -страница во ШпанијаНа Како што беше најавено од самиот HBO, услугата ви ги нуди најдобрите приказни од Ворнер Брос, HBO, Max Originals, DC Comics, Cartoon Network и многу повеќе, заедно за прв пат (барем во Шпанија). Нешто што несомнено ќе предизвика сомнежи кај некои од корисниците, но не грижете се, бидејќи дојдовме да ги решиме сите сомнежи што може да се појават.

Првото нешто е да биде јасно дека во суштина следниот 26 октомври ќе можете да уживате во двата стандардни HBO како и со останатите продукции на WarnerMedia и започнува на една платформа без да мора да склучува договор за различни услуги преку традиционалните даватели на кабелска телевизија, како што е Movistar, меѓу другите.

Истовремено, HBO Max ќе пристигне во Шпанија, Шведска, Данска, Норвешка, Финска и Андора на 26 октомври. Подоцна, проширувањето ќе продолжи и во Португалија, меѓу другите земји, иако тие датуми с yet уште не се потврдени.

Што е со мојата тековна претплата за HBO?

На кратко, апсолутно ништо нема да се случи. HBO ќе обезбеди рок за адаптација, но во суштина она што ќе го направат е да исчезне традиционалната HBO платформа, на која сигурно многумина со задоволство ќе ја изгубат од вид, а податоците автоматски ќе се интегрираат во HBO Макс. Ова значи дека:

 • Beе можете да се најавите на HBO Max со вашите ингеренции на HBO (корисници и лозинки)
 • Податоците ќе бидат зачувани, зачувани и содржината ќе се репродуцира онаму каде што сте ги оставиле

На крајот на краиштата, истиот 26 октомври, вашата HBO сметка автоматски ќе се претвори во HBO Max сметка и ќе можете да уживате во целата содржина што ви ја нуди новата платформа.

Промени и цени на HBO Max платформата

HBO не потврди дали ќе има или не варијација во цената што им се наплаќа на корисниците, всушност, кога услугата е преместена HBO до HBO Max во Соединетите Американски Држави и во LATAM нема зголемување на цената.

Всушност, имајќи предвид дека HBO веќе потврди дека трансферот на сметки и информации ќе биде целосно автоматски, С Everything покажува дека нема да има варијации во претплатите. Исто така, ако ги искористите предностите на HBO преку понуди понудени од вашата телефонска компанија или интернет -провајдер, ништо нема да се промени бидејќи вашите ингеренциите ќе се пренесат од една на друга платформа.

Каков ќе биде каталогот HBO Max во Шпанија?

Како што веќе знаете, HBO е дел од Ворнер, затоа, ќе можеме да уживаме во овој каталог на HBO покрај Цртана мрежа, TBS, TNT, Adult Swym, The CW, DC Universe и филмови на компанијата и нејзините поврзани продуцентски компании како што се New Line Cinema. Без сомнение, каталогот ќе расте во големина и квалитет:

Најголемите блокбастери, најиновативните приказни и незаборавните класици што н have направија тоа што сме. С Everything на HBO Max.

 • Франшизи на DC Universe
 • Најнови изданија на Warner: Space Jam: New Legends
 • Класици на Ворнер

Покрај тоа, тие имаат серија права како што се Friends, The Big Bang Theory или South Park за значително подобрување на каталогот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->