Преземач на торенти на Вузе: Преземете датотеки со торенти на Андроид

Преземач на торенти на Вузе

Ако сметаме дека мобилните уреди се поврзани на Интернет во голем дел од времето, можноста да можете да преземате торент-датотеки не би била нешто сосема ново; Се разбира, постојат неколку размислувања што треба да ги земеме предвид пред да сакаме да ризикуваме да ги преземеме овие типови датотеки. Како и да е, предложена е апликација во продавницата Google Play, иста како и под името на Vuze Torrent Downloader може да ни помогне да имаме ваков вид датотеки на мобилниот уред.

Преземач на торенти на Вузе е Андроид апликација што можете да ја преземете целосно бесплатна, која има пријателски интерфејс и на која ќе поминеме време да ги анализираме добрите и лошите страни што би можеле да ги најдеме при преземањето на овој тип датотеки во Torrents.

Пријателски интерфејс на Vuze Torrent Downloader

Како што споменавме порано, интерфејсот на Преземач на торенти на Вузе тој е прилично лесен за корисниците, поради фактот што секоја од нејзините икони (функции) е целосно идентификувана. Откако ќе преземеме и стартуваме Преземач на торенти на Вузе ќе се најдеме со целосно празен екран, ситуација што генерално подразбира „чекање за акција“ и со која, исто така, се сретнавме во анализата на стриминг репродукција на музика преку OnAir.

Сега, за овој екран во Преземач на торенти на Вузе престанете да бидете празни, само ќе треба да додадеме некаков вид на порој; за ова што го правиме кликнете на иконата за мало лупа на дното лево од интерфејсот, треба подоцна да го напишеме името на апликацијата, датотеката, видеото, звукот или која било друга ситуација што треба да ја најдеме на Интернет преку овој вид мрежа.

Вузе симнувач на торенти 01

За многу луѓе тука доаѓа првиот недостаток, ситуација што не е баш така бидејќи оперативниот систем на мобилни телефони работи на овој начин; кога ќе го ставиме името на она што се обидуваме да го најдеме во Торент, веднаш ќе скокнеме на прелистувачот Google Chrome (или оној што е предодреден во уредот), кој ќе ве побара за нас и ќе не извести за вашите резултати пронајдената датотека веднаш ќе започне да ја презема во оваа апликација. Ако ја имаме идентификувано врската Torrent или Hash, тогаш можеме да ја вметнеме (копирање и лепење) откако ќе ја допреме иконата „+“.

Кога нашите Torrent-датотеки се во редот и во фаза на преземање со Преземач на торенти на Вузе, корисникот може притиснете еден од нив за да покаже дополнителни функции да се изврши; На пример, можете да го ставите на пауза, да го отворите или едноставно да ја избришете датотеката што беше во процесот на преземање.

Вузе симнувач на торенти 02

Слична задача може да се изврши за цела група датотеки што се преземаат, нешто што наместо тоа ќе се постигне ако ја внесеме конфигурацијата на Преземач на торенти на Вузе со помош на 3-те точки што ја идентификуваат оваа функција.

Сега, можеби некој во овој момент се појави со многу голем недостаток во користењето Преземач на торенти на Вузе, бидејќи ако се обидеме да преземеме торент-датотеки користејќи го нашиот мобилен уред, ова би можело да претставува неверојатно голема потрошувачка на договорени податоци, па затоа може да се откажеме од овој вид алтернативи при преземање големи датотеки или едноставно да се посветиме на пребарување и преземање песни или текстуални документи (кои не тежат многу).

Вузе симнувач на торенти 03

Инвеститорот на Преземач на торенти на Вузе помисли практично на сè, бидејќи во рамките на конфигурацијата на оваа алатка, корисникот може да активира мала кутија што ќе и овозможи на алатката да работи, само кога сте поврзани на Wi-Fi мрежа; На овој начин, ако во одреден момент корисникот на мобилен уред ја користи својата договорена мрежа за податоци, Преземач на торенти на Вузе можеби нема да работи сè додека не се префрлите на режим Wi-Fi, добро осмислена идеја што сигурно ќе ја поздрават многумина.

Повеќе информации - OnAir, најдобриот начин да слушате музика на различни мобилни уреди

Преземи - Преземач на торенти на Вузе


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   трговец dijo

  Сакам датотеките што ги преземам со Vuze да се преземат на микро картичката, а не на телефонот

  1.    Родриго Иван Пачеко dijo

   За жал, многу од апликациите директно преземаат податоци или датотеки во внатрешната microSD меморија. Нашата работа подоцна треба да биде пренесување на овие датотеки во надворешната microSD меморија со управувач со датотеки, нешто што е веќе малку полесно да се направи. Поздрав и многу ви благодарам за посетата.