Синхронизирајте ги сите СМС пораки на сите ваши уреди со Пулс

Pushbullet е интересна апликација која меѓу некои од нејзините факултети е и синхронизирање помеѓу сите уреди дека некој сака. Она што се случува е дека тој не знаеше како да ги запре критиките на време кога отиде во премиум верзијата со намалувањето на оние бесплатни одлики што им ги „подари“ на сите корисници од самиот почеток.

Апликација што ја следи оваа главна карактеристика е Пулсот, нова апликација за Управување со СМС тоа, меѓу нејзините најголеми овластувања, е можноста сите СМС пораки што ги добивате на вашиот телефон да бидат синхронизирани низ сите уреди што ги имате. Неговиот творец е ист како Талон за Твитер.

Пулсот исто така има веб портал, Еден хромирана апликација и а продолжување за истиот прелистувач за да имате управување со сите СМС пораки. Иако овде, во овие делови, СМС-пораката не е толку популарна како што може да биде во САД, таа е популарна валидна опција за оние кои, од својот месечен план за податоци, ги имаат овие типови на пораки бесплатно.

Пулсот

Освен тој голем капацитет за мулти синхронизација помеѓу уредите, Пулсот е апликација за управување со СМС-пораки за употреба. Користи интерфејс во стил на материјал за дизајн со тој значаен страничен панел за навигација.

Но, не е сè толку убаво кога знаеме дека синхронизацијата помеѓу повеќе уреди има цена или цена. Можете да пристапите до целосната услуга со еднократна исплата од 10,99 УСД, или префрлете се на моделот за претплата што вреди 5,99 УСД годишно, 1,99 УСД за 3 месеци или 0,99 УСД месечно.

Има некои опции за прилагодување, а Лук Клинкер, нејзиниот развивач, посочи дека има многу идеи за да се подобри на време со квалитетни ажурирања. Во секој случај, ако сакате менаџер за вашите СМС-пораки, тој е совршен за вас бидејќи е достапен бесплатно.

Притиснете SMS - телефон / веб
Притиснете SMS - телефон / веб
Развивач: Мејпл Медиа
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.