Сите детали за NES Classic Mini што ги знаеме досега

Нес-класично-мини

Лансирањето се приближува, за месец ноември ќе започнеме да ги добиваме првите изданија на NES Classic Mini, реиздавањето на најкласичните од забавните центри што Nintendo ги лансираше на пазарот. Како и да е, иако ги знаевме најосновните карактеристики, тие фрлаат малку светло врз „додатоците“ што можеме да ги најдеме во оваа конзола толку голема и истовремено мала. За време на интервјуто во Канада, портпарол на Нинтендо фрли неколку детали за да размисли за NES Classic Mini што сакаме да ви го пренесеме.

Очигледно, на крајот на краиштата, конзолата нема да изгледа како NES на екранот. Првиот аспект е дека од технички причини, NES не дозволи заштеда на игри во своето време, односно игрите беа започнати од почеток до крај или конзолата беше оставена и паузирана. Збогум на оваа кавга NES Classic Mini ако тоа би овозможило официјално зачувување на играта, за да можеме малку по малку да го поминеме Final Fantasy или неговиот широк спектар на Супер Марио. Одлична вест.

Другиот аспект е дека во тоа време игрите беа значително побрзи отколку сега, како и покомплицирани, иако софтверот на конзолата ќе ни овозможи да го конфигурираме нивото на тежина на одредени движења и игри, за да не ги натераат играчите кои не припаѓале на „старата школа“ да си ја влечат косата.

Конечно, NES Classic Mini ќе вклучува неколку режими на слика, што е фантастично, благодарение на неговиот HDMI излез, NES Classic Mini ќе може да нуди подобри бои и пиксели. Ако она што го претпочитате е искуство од минатите години, можете да го конфигурирате, но ќе вклучува режим што тоа ќе го намали заостанувањето на влезот и исто така ќе ги изедначи пикселите со неговиот режим „Pixel Perfect“тоа е NES со подобрена резолуција.

Не можеме да чекаме повеќе, NES Classic Mini е веќе примен и ние ќе го поставиме соодветното Unboxing + Review истиот ден од неговото лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.